KP družstev mladších žáků 2017
V sobotu 18. února vyrazila naše devítičlenná výprava městským Tranzitem do Frýdku - Místku na další turnaj družstev.
Rakús Pavel
vloženo: 19.2.2017
1x
1246x

Tentokrát jsme byli narozdíl od předchozí soutěže starších žáků pasováni spíše do role "sběratelů zkušeností". Z Dolního Benešova jsme odjížděli v 7:45, po cestě jsme nabrali další hráče v Kozmicích a Petřkovicích a do místa konání jsme dorazili v sestavě 6 dětí, 2 maminky a 1 kapitán (trenér, řidič, ...) kolem půl deváté. Naše základní stanoviště jsme zřídili v jedné z volných heren a zde jsme se vždycky po partii sešli. V turnaji jsme byli nasazeni jako č. 9 ze 16 dorazivších družstev, v podstatě ale jenom díky tomu, že Ondra Křefký má rapid elo 1379, což nam zvedlo jinak v této části startovní listiny obvyklý průměr 1000 elo bodů. Krátce po 9. hodině začal turnaj, do 1. kola nám los přisoudil hned nejsilnější celek turnaje, Slavii Orlovou. Zápas byl poměrně rychle rozhodnut v náš neprospěch, jediný čestný úspěch zaznamenala Julinka na 2. šachovnici. Ta vyhrála ještě i ve 2. kole, pak už ale až do konce turnaje vyšla naprázdno a to i přesto, že v několika partiích stála na výhru. Ve 2. kole jsme naopak vyfasovali nejslabší tým v turnaji, BŠŠ "6", hrající pouze v 5 lidech. Celkem snadno a velmi rychle jsme zápas zvládli s výsledkem 6-0. To mě jako kapitána docela povzbudilo, protože bylo jasné, že nebudeme s Opavou bojovat o poslední místo. To bylo tuto sobotu vyhrazeno jiným. Ve 3. kole nám los přidělil Český Těšín, rychle jsme vedli 2-0, ale pak se zápas otočil a prohráli jsme 2-4. Šance na remízu byla, Ondra Křefký nevyužil pěšce navíc a lepší pozici, ztratil jednoho dva pěšce a pak rychle prohrál. Ve 4. kole družstvo jenom zbrklá a předčasná rezignace soupeřova hráče na 5. šachovnici zachránila od kanára, Havířov byl nad naše síly a prohráli jsme 1-5. Pak přišel opět trochu slabší soupeř, Interchess FM "B", ten jsme s přehledem porazili 5-1, když Julča prohrála na čas v dramatické partii. Do posledních dvou kol nám počítač přidělil další dvě družstva BŠŠ, se kterou naše děti nerady hrají. V 6. kole jsme se poradili s "5" výsledkem 4,5-1,5 (mělo být 5-1, Oliver dal pat s tunou materiálu navíc), v posledním 7. kole byla "2" Frýdku výrazně lepší a neuhráli jsme ani půl bod, 0-6 pro soupeře. Družstvo bylo věkově spíše mladší, hrálo ve složení: Ondra Křefký (3/7), Julie Stříbná (2/7), Martin Melecký (3/7), Ondřej Bitta (4/7), Marek Hranoš (4/7) a Oliver Kusyn (3,5/7). 9 bodů za 3 vítězství nakonec stačilo pouze na 12. místo. Los do posledního kola byl bohužel špatný. Moje tajné přání hrát s Opavou nevyšlo. Na vyhlášení nemělo smysl zůstávat, ale jednou možná třeba... Kdo ví. Přístě budeme opět o něco zkušenější.

Výsledky:
http://www.chess-results.com/tnr263442.aspx?lan=5

Komentáře (1):
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Pavel napsal 19.2.2017 v 18:51:
A fotky jsou opět v galerii. Prvních několik bez blesku, pak už s bleskem (poučení z minula).
Turnaj
...
Akce
26.12.2018

1. ročník XMAS JESENÍK OPEN

Na 1. ročník mezinárodního šachového turnaje XMAS JESENÍK OPEN se můžeme těšit o vánočních prázdninách. Hraje se švýcarským systémem na 7 kol s tempem 2x 90 min + 30s/tah. Přihlášky je možné zaslat dle přiložených propozic do 30.11.2018.
Akce
Úspěšný víkend pro DB
Tento víkend se Dolnímu Benešovu vydařil - v sobotu se podařilo zorganizovat turnaj pro začátečníky, kterého se zúčastnilo plných 30 dětí z Dolního Benešova, Bolatic, Velké Polomi, Hlučína, Bohuslavic a polského Tworkowa. V neděli pak vyhrála obě dvě družstva - "A" v Kopřivnici nečekaně vysoko 6-2 a "C" doma proti Vítkovu 5,5-2,5.
Kniha
Poslední vzkaz:
15.12.2018 v 09:58 (STK)
Celkový počet vzkazů: 6075