PF 2018
PF 2018
Vavřínek Tomáš
vloženo: 23.12.2017
0x
373x

Letošní rok, alespoň v mém vnímání, uběhl neuvěřitelně rychle, místy až zběsile. Pracovní povinnosti nám všem čím dál více ukrajují z času, který bychom chtěli nebo mohli věnovat svým nejbližším, přátelům či kamarádům, neustále větší podíl. Momentální ekonomická nafouklá bublina jistě praskne (je otázkou, kdy), a možná se všichni vrátíme malinko zpět k základům zdravé společnosti: Začneme si zase vážit toho, že můžeme pracovat (tedy ti, kteří pracovat chtějí), že žijeme v bezpečné zemi (snad to tak zůstane i po lednových volbách naši Hlavy Pomazané – aktuálně Vymazané), že naše šachy můžeme hrát kdykoliv a kdekoliv, bez ohledu na to, kdo co zrovna z parlamentárního akvária pouští za rádoby aktuální žblebt, adresovaný ze své nevymáchané a nenasytné huby… Jsou Vánoce…, táhne mě na padesát a vracím se i v tlaku svých pracovních povinností do svého dětství. Pořád miluji svou celoživotní zálibu – tahání figurgami…, jak té mé posedlosti říká moje maminka. Pořád mám rád Dolní Benešov, neuvěřitelně, až pateticky rád, i proto jsem i dnes tady s Vámi. Jsem tady s Vámi, protože mám rodinu, která mi v této věci rozumí. Jsou Vánoce 2017 a ve mě se evokují i jiné souvislosti. Jsou to již třetí Vánoce, které nemohu já a má rodina sdílet s mým tatínkem, který mě ve velmi útlém věku k mé celoživotní závislosti přivedl. Který mou závislost vždy chápal a podporoval. Jsou Vánoce 2017, které s mou skvělou rodinu v Kuřimi momentálně tráví poprvé i moje maminka, a já se vracím do toho svého dětství: Po vzoru svého tatínka na Štědrý den tradičně připravuji rybu a po vzoru své maminky bramborový salát (Dle názoru žen, které se mnou bydlí, je to jediný den, kdy doma pracuji – kecají, samozřejmě:). Jako malý kluk jsem se vždy neuvěřitelně těšil na okamžik, až mamka dodělá ve Štědrý den bramborový salát před poslední recenzí a zavolá: „Tomi, pojď to zkusit, mám to dochutit?“ Dnes se kruh uzavřel. Maminka je u nás v Kuřimi, ryby jsem předpřipravil včera (pekelně se mě to nedařilo:), tupé nože:), dnes po návratu z tradičního (a opět úspěšného turnaje ve Svitavách) jsem namíchal potřebné indegrience a udělal salát a maminka ještě před posledním omytím mé vařečky přišla s dotazem. „Tomi, můžu ochutnat?“ Dostal jsem pochvalu ! Hezké Vánoce, vše nejlepší, a bohyni Caissu v roce 2018 na Naší straně Nám všem přeje Tomáš

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
7.4.2018

5. turnaj GP KP mládeže

ŠK TJ DB pořádá 5. turnaj Grand Prix krajského přeboru mládeže do 10, 12, 14 a 18 let. Hraje se 7 kol tempem 2 x 15 min. + 5s za tah, startovné je 50 Kč pro předem přihlášené. Začátek 1. kola je v 9:30, prezence končí v 9:00. Pro vítěze jsou připraveny poháry, medaile, věcné ceny a losovatelné dorty. Víc info v propozicích.
Akce
"A" padá z 2. ligy
Po prohře v 10. kole s Frýdkem "C" kleslo "A" na poslední 12. místo tabulky a již nemá šanci soutěž zachránit. "C" remizovalo se Slezanem "C" 4-4 a drží se v polovině celkového pořadí.
Narozeniny
22.3. - Vilém Sněhota, 55 let
24.3. - Jiří Benek, 50 let
26.3. - Lukáš Bělka, 19 let
Gratulujeme!
Kniha
Poslední vzkaz:
19.3.2018 v 09:17 (Petr Záruba)
Celkový počet vzkazů: 5959