PF 2018
PF 2018
Vavřínek Tomáš
vloženo: 23.12.2017
0x
1080x

Letošní rok, alespoň v mém vnímání, uběhl neuvěřitelně rychle, místy až zběsile. Pracovní povinnosti nám všem čím dál více ukrajují z času, který bychom chtěli nebo mohli věnovat svým nejbližším, přátelům či kamarádům, neustále větší podíl. Momentální ekonomická nafouklá bublina jistě praskne (je otázkou, kdy), a možná se všichni vrátíme malinko zpět k základům zdravé společnosti: Začneme si zase vážit toho, že můžeme pracovat (tedy ti, kteří pracovat chtějí), že žijeme v bezpečné zemi (snad to tak zůstane i po lednových volbách naši Hlavy Pomazané – aktuálně Vymazané), že naše šachy můžeme hrát kdykoliv a kdekoliv, bez ohledu na to, kdo co zrovna z parlamentárního akvária pouští za rádoby aktuální žblebt, adresovaný ze své nevymáchané a nenasytné huby… Jsou Vánoce…, táhne mě na padesát a vracím se i v tlaku svých pracovních povinností do svého dětství. Pořád miluji svou celoživotní zálibu – tahání figurgami…, jak té mé posedlosti říká moje maminka. Pořád mám rád Dolní Benešov, neuvěřitelně, až pateticky rád, i proto jsem i dnes tady s Vámi. Jsem tady s Vámi, protože mám rodinu, která mi v této věci rozumí. Jsou Vánoce 2017 a ve mě se evokují i jiné souvislosti. Jsou to již třetí Vánoce, které nemohu já a má rodina sdílet s mým tatínkem, který mě ve velmi útlém věku k mé celoživotní závislosti přivedl. Který mou závislost vždy chápal a podporoval. Jsou Vánoce 2017, které s mou skvělou rodinu v Kuřimi momentálně tráví poprvé i moje maminka, a já se vracím do toho svého dětství: Po vzoru svého tatínka na Štědrý den tradičně připravuji rybu a po vzoru své maminky bramborový salát (Dle názoru žen, které se mnou bydlí, je to jediný den, kdy doma pracuji – kecají, samozřejmě:). Jako malý kluk jsem se vždy neuvěřitelně těšil na okamžik, až mamka dodělá ve Štědrý den bramborový salát před poslední recenzí a zavolá: „Tomi, pojď to zkusit, mám to dochutit?“ Dnes se kruh uzavřel. Maminka je u nás v Kuřimi, ryby jsem předpřipravil včera (pekelně se mě to nedařilo:), tupé nože:), dnes po návratu z tradičního (a opět úspěšného turnaje ve Svitavách) jsem namíchal potřebné indegrience a udělal salát a maminka ještě před posledním omytím mé vařečky přišla s dotazem. „Tomi, můžu ochutnat?“ Dostal jsem pochvalu ! Hezké Vánoce, vše nejlepší, a bohyni Caissu v roce 2018 na Naší straně Nám všem přeje Tomáš

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
2.3.2019

KP družstev starších žáků

Krajský přebor družstev starších žáků proběhne v sobotu 2.3.2019 v Orlové.
Akce
Proti Ostravě neumíme
V 8. kole zavítalo "A" již podruhé v této sezoně do areálu TJ Ostrava. Opět z toho byla prohra, tentokrát 1,5 ku 6,5. Proti Ostravě prostě neumíme zahrát. "C" vyhrálo podruhé za sebou 7-1 a díky zaváhání Darkoviček si prakticky zajistilo 1. místo v soutěži.
Kniha
Poslední vzkaz:
20.2.2019 v 22:36 (STK)
Celkový počet vzkazů: 6102