Přebor MKŠS do 20 let se vydařil
Reportáž o svém vítězství v krajském přeboru mládeže v praktickém šachu (kategorie U16) sepsal Tomáš Kučera.
Rakús Pavel
vloženo: 20.10.2018
0x
1207x

Ve dnech 28. - 30. září se ve Frýdku-Místku uskutečnil krajský přebor v praktickém šachu, kde startovali 3 hráči našeho klubu, Oliver Kusyn v kategorii U10, Tereza Gemsová v kategorii U20 a já (Tomáš Kučera), také v kategorii U20. První kolo začalo v pátek v 10:00. Můj první soupeř byl Jakub Konečný z BŠŠ, který se špatně zorientoval v zahájení a brzo prohrál. Terka hrála proti prvnímu nasazenému Ondřeji Nytrovi, rovněž z BŠŠ, a partii bohužel po rovné hře prohrála v koncovce. Oliver měl ve své partii výraznou materiální převahu, ale nedal si pozor na mat. Po prvním kole jsme se šli najíst do nedaleké restaurace. Následovalo 2. kolo, ve kterém jsme si s Terkou jenom prohodili soupeře. Svoji partii jsem prohrál díky špatnému propočtu. Terka remizovala a Oliver prohrál. Druhý den se začínalo už v 9:00, aby se stihli všechny 3 naplánované kola. Druhý bod jsem získal proti Lukáši Palyzovi z Opavy, zároveň vyhráli i Terka s Oliverem. Další 4. kolo se už tak nedařilo, Ondřej Kijonka mi v prohrané pozici nabídl remízu, takové štěstí ale Terka s Oliverem neměli. V 5. kole jsem chytnul mladého talenta Marka Fizera z Interchessu, který hned po zahájení ztratil figuru, výhra. Oliver s Terkou prohráli. Třetí poslední den jel s námi jako doprovod Pavel Rakús, aby se mohl podívat, jak se daří jeho svěřencům a taky jako pomocník při analýzách partií. V předposlední 6. partii se mi podařilo porazit Dalibora Mikesche, také z Interchessu. Umístění už bylo na dosah. Vyhrála i Terka, Oliver opět prohrál. Poslední 7. partii jsem s Markem Štefaníkem dal za remíz a tím si s 5 body pojistil 1. místo v kategorii H16 a celkově druhé místo v kategorii U20. Také Terka vyhrála svou kategorii D20 a Oliver obsadil 20. místo v kategorii U10.

Výsledky:
http://chess-results.com/tnr377600.aspx?lan=5&art=1&rd=7&turdet=YES

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
30.3.2019

Bohuslavice OPEN

Letos o něco dříve než vloni, 30. března 2019 se uskuteční další ročník bohuslavického openu, který je zařazen do seriálu Grand Prix ČR v rapid šachu pro sezónu 2018-2019.
Akce
MČR/družstva střídavě oblačno
Ohlédnutí za právě skončeným MČR mládeže najdete v samostatném článku. Naši hráči zaznamenali nadprůměrné i mírně horší výsledky. V KS se nepodařilo vyhrát "B", které doma pouze remizovalo s Krnovem 4-4. "D" v posledním zápase sezony podlehlo Bolaticím 2 ku 3.
Kniha
Poslední vzkaz:
24.3.2019 v 21:12 (Rudolf Kriebel)
Celkový počet vzkazů: 6136