Přebor MKŠS do 20 let se vydařil
Reportáž o svém vítězství v krajském přeboru mládeže v praktickém šachu (kategorie U16) sepsal Tomáš Kučera.
Rakús Pavel
vloženo: 20.10.2018
0x
385x

Ve dnech 28. - 30. září se ve Frýdku-Místku uskutečnil krajský přebor v praktickém šachu, kde startovali 3 hráči našeho klubu, Oliver Kusyn v kategorii U10, Tereza Gemsová v kategorii U20 a já (Tomáš Kučera), také v kategorii U20. První kolo začalo v pátek v 10:00. Můj první soupeř byl Jakub Konečný z BŠŠ, který se špatně zorientoval v zahájení a brzo prohrál. Terka hrála proti prvnímu nasazenému Ondřeji Nytrovi, rovněž z BŠŠ, a partii bohužel po rovné hře prohrála v koncovce. Oliver měl ve své partii výraznou materiální převahu, ale nedal si pozor na mat. Po prvním kole jsme se šli najíst do nedaleké restaurace. Následovalo 2. kolo, ve kterém jsme si s Terkou jenom prohodili soupeře. Svoji partii jsem prohrál díky špatnému propočtu. Terka remizovala a Oliver prohrál. Druhý den se začínalo už v 9:00, aby se stihli všechny 3 naplánované kola. Druhý bod jsem získal proti Lukáši Palyzovi z Opavy, zároveň vyhráli i Terka s Oliverem. Další 4. kolo se už tak nedařilo, Ondřej Kijonka mi v prohrané pozici nabídl remízu, takové štěstí ale Terka s Oliverem neměli. V 5. kole jsem chytnul mladého talenta Marka Fizera z Interchessu, který hned po zahájení ztratil figuru, výhra. Oliver s Terkou prohráli. Třetí poslední den jel s námi jako doprovod Pavel Rakús, aby se mohl podívat, jak se daří jeho svěřencům a taky jako pomocník při analýzách partií. V předposlední 6. partii se mi podařilo porazit Dalibora Mikesche, také z Interchessu. Umístění už bylo na dosah. Vyhrála i Terka, Oliver opět prohrál. Poslední 7. partii jsem s Markem Štefaníkem dal za remíz a tím si s 5 body pojistil 1. místo v kategorii H16 a celkově druhé místo v kategorii U20. Také Terka vyhrála svou kategorii D20 a Oliver obsadil 20. místo v kategorii U10.

Výsledky:
http://chess-results.com/tnr377600.aspx?lan=5&art=1&rd=7&turdet=YES

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
26.1.2019

OP 3členných družstev

Komise OŠS a ŠK TJ DB pořádají otevřený okresní přebor 3členných družstev v rapid šachu. Hrací systém a tempo bude zvoleno dle počtu přihlášených družstev, startovné je 150 Kč za družstvo. První tři družstva obdrží poháry a medaile a dále věcné ceny dle možností pořadatele.
Akce
Dva turnaje mládeže v lednu
Kromě pravidelných soutěží družstev dospělých i juniorů nás také čekají dva turnaje mládeže, pořádané našim ŠK v sobotu 19. a 26. ledna. Nejdříve změří síly ti nejmenší, noví talenti z kroužků, další týden pak následuje OP 3členných družstev okresu Opava a blízkého okolí.
Kniha
Poslední vzkaz:
19.1.2019 v 21:45 (Pavel)
Celkový počet vzkazů: 6091