MČR v bleskovém šachu s naší účastí
Krátkou reportáž z MČR v bleskovém šachu 2018 připravil Pavel Gemsa.
Rakús Pavel
vloženo: 23.12.2018
0x
112x

V sobotu 22. prosince se v Pražském kongresovém centru konalo otevřené Mistroství České republiky v bleskovém šachu. Z našich řad se do Prahy vydali čtyři odvážlivci.Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií a hrál se švýcarským systémem na 15 kol. Velice silně nasazeného Openu se účastnilo rekordních 316 mužů. Turnaje žen se účastnilo 48 hráček. Mým osobním cílem bylo skončit alespoň v první stovce. Po prvních čtyřech kolech jsem si říkal že by to nemuselo být až tak těžké, když jsem měl tři body ze čtyř kol. Bohužel jsem v pátém kole zahodil jasnou výhru, což se bohužel v blesku stává a od té doby už to prostě nebylo ono. Snad na každého účastníka doléhala pomalu ale jistě únava. Patnáct kol je opravdu dost i na bleskový šach. Já jsem nakonec uhrál 8 bodů, což je takový průměr a skončil na celkovém 131. místě. Ačkoliv jsem připsal necelých 90 elo bodů, nejsem úplně spokojen. Dále se na 163. místě umístil Tomáš Kučera, který získal 7,5 bodů a připsal moc pěkných 123 bodíků do ela. Tom hrál moc dobře a osobně jsem mu věřil ještě na trochu víc. Celkové místo 219. patřilo Rudolfu Krieblovi se 6,5 body a 29 body do ela. Podle jeho slov to mohlo být víc. Poměrně vydařený turnaj zažil i David Kampík, který uhrál 5 bodů a do ela si připsal 62 bodíků. Samotný turnaj byl až na pár drobností pořadatelsky vydařený. Problémy bych viděl jenom v tom, že na oběd zbylo pouze dvacet minut a hlavně jsem neuměl najít schody (pouze výtahy), ale nebyl jsem určitě sám. Na další ročník se rád zase vypravím a kvalita bude jen stoupat.

Výsledky:
http://chess-results.com/tnr399532.aspx?lan=5&art=1&rd=15

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
26.1.2019

OP 3členných družstev

Komise OŠS a ŠK TJ DB pořádají otevřený okresní přebor 3členných družstev v rapid šachu. Hrací systém a tempo bude zvoleno dle počtu přihlášených družstev, startovné je 150 Kč za družstvo. První tři družstva obdrží poháry a medaile a dále věcné ceny dle možností pořadatele.
Akce
Dva turnaje mládeže v lednu
Kromě pravidelných soutěží družstev dospělých i juniorů nás také čekají dva turnaje mládeže, pořádané našim ŠK v sobotu 19. a 26. ledna. Nejdříve změří síly ti nejmenší, noví talenti z kroužků, další týden pak následuje OP 3členných družstev okresu Opava a blízkého okolí.
Kniha
Poslední vzkaz:
19.1.2019 v 21:45 (Pavel)
Celkový počet vzkazů: 6091