Rok 2009 byl pro šachový klub TJ MSA Dolní Benešov velmi úspěšný a ve více než šedesátileté historii klubu může být tento rok považován za nejlepší.
Vavřínek Radomír
vloženo: 26.12.2009
0x
271691x

Počátkem roku začal velmi povedeným společenským plesem šachistů česko-polský projekt GENS UNA SUMUS - Jsme jedná rodina, na který získala TJ MSA grand z Evropské unie, z fondu mikroprojektů Euroregionu Silesia. Ve spolupráci s OPP Rydultowy a pod heslem "překračujeme hranice" pokračovaly společné šachové tréninky mládeže střídavě v Polsku a u nás v Dolním Benešově. V březnu pak uspořádal náš klub v kulturním domě mezinárodní mistrovství školních družstev Euroregionu Silesia, kterého se zúčastnilo více jak 170 mládežníků z obou stran hranic. V polských Rydultowech se pak uskutečnil turnaj ve Fischerových šachách a v létě na náměstí mezistátní zápas Polsko - Čechy, ve kterém zvítězili naši šachisté. Vrcholem celého projektu byly v letních měsících dva týdenní šachové tábory nazvané "PRÁZDNINY SE ŠACHY". Oba se uskutečnily v Beskydech. První v polské Brenne a druhý ve Starých Hamrech. Všechny akce byly velmi vydařené a přispěly ke sblížení našich a polských občanů. Rok 2009 byl úspěšný i v dlouhodobých soutěžích družstev. Družstvo ŠK TJ MSA Dolní Benešov "A" vybojovalo na jaře postup do 2. ligy a "C" družstvo postup do krajského přeboru. Takže v současnosti již máme v soutěžích dospělých 6 družstev ! "A" v 2. lize, "B" a "C" v krajském přeboru, "D" v krajské soutěži, "E" v okresním přeboru a "F" v okresní soutěži. Touhle statistikou se nemůže pochlubit žádný jiný šachový klub v kraji. Naši šachisté se zúčastňovali v průběhu roku několika turnajů, na kterých zaznamenávali střídavé úspěchy. Několik turnajů jsme i sami pořádali. Ten největší byl již 23.ročník Memoriálu K. Osmančíka, kterého se zúčastnilo rekordních 165 hráčů ze tří států. Největší úspěchy jsme ale zaznamenali v mládežnickém šachu. Juniorské družstvo ve složení Tadeáš Kriebel, Pavel Rakús, Miroslav Suchánek a Michal Vavřínek se stalo v Havlíčkově Brodě Mistry ČR v rapid šachu pro rok 2009. Tadeáš Kriebel zde ještě navíc vybojoval bronzovou medaili v jednotlivcích. A byl to právě Tadeáš Kriebel, který v roce 2009 nejvíce proslavil náš klub a naše malé město. V březnu obsadil na Mistrovství ČR mládeže v praktickém šachu 3. místo, a to mu zajistilo reprezentační start na Mistrovství EU do 14 let. V září pak v rakouském Murecku senzačně vybojoval titul nejlepšího šachisty do 14 let ze států Evropské unie ! Tadeáš se tímto úspěchem zapsal mezi nejsledovanější šachové talenty naší republiky, kterou v listopadu reprezentoval na Mistrovství světa mládeže v turecké Antalyi. Tam si ve své věkové kategorii změřil síly se 140 nejlepšími šachisty z 88 zemí světa. I když turnaj nevyšel úplně podle představ, tak 31. místo na světě v této silné konkurenci je pro dolnobenešovského rodáka určitě příslibem do budoucna. Největším individuálním úspěchem tohoto talentovaného juniora bylo v tomto roce 2. místo na mezinárodním turnaji dospělých ze série CZECH TOUR- FIDE OPEN Liberec 2009, kde za sebou nechal několik mezinárodních mistrů ! Sportovní úspěchy a medaile z různých turnajů sbírali i další mládežníci z ŠK TJ MSA Dolní Benešov : Marek Janoš, Pavel Gemsa a trojice dívek Monika Bělková, Tereza Gemsová a nejmladší talent Kateřina Anna Janošová. Mezi největší úspěchy patří celkové 2.místo Marka Janoše v seriálu turnajů krajských přeborů do 10 let a jeho 11. místo na Mistrovství ČR mládeže do 10 let. Všechny výsledky, články, komentáře a fotky k jednotlivým akcím najdete na těchto stránkách našeho šachového klubu TJ MSA Dolní Benešov. Věřím, že i v roce 2010 navážeme na tyto výsledky. Do nového roku přeji všem našim členům a příznivcům hodně zdraví, štěstí a šachových úspěchů.

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.