V úterý 26.1. se uskutečnil ve velkém sále kulturního domu v Dolním Benešově Krajský přebor čtyřčlenných školních družstev v šachu pro školní rok 2009-2010
Vavřínek Radomír
vloženo: 28.1.2010
0x
271729x

Více než 150 mládežníků ze škol celého moravskoslezského kraje, které si zajistily postup v okresních kolech, se sjelo poprvé do Dolního Benešova, aby ve třech samostatných turnajích bojovaly o poháry, medaile a postupy na mistrovství ČR škol. Všechny tři turnaje se hrály současně švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2 x 15 min na partii a do celkového pořadí se započítávaly body všech hráčů družstva ( tzv. olympijský způsob). Do turnaje "A" se kvalifikovalo a následně přihlásilo 10 družstev základních škol nižšího stupně. Mezi nimi i družstvo domácí ZŠ ve složení Janoš, Gemsa, Pavlík, Bělka a Gemsová. Toto družstvo mělo medailové ambice, ale nakonec se potvrdilo jejich nasazení a obsadilo s 1,5 bodovou ztrátou na ZŠ Dětmarovice 4. příčku. Roli favorita potvrdily školy z okresu Frýdek - Místek, jejichž školní týmy byly složeny z hráčů Beskydské šachové školy. Obdobné to bylo i v turnaji "B", kde hrálo 13 týmů základních škol vyššího stupně. I zde si postup na mistrovství ČR zajistily základní školy z Frýdku-Místku před ZŠ Petřvald.Velmi silná konkurence se sešla mezi deseti družstvy turnaje "C" - střední školy a gymnázia. O medaile měla bojovat první dvě družstva z loňského mistrovství ČR škol, Gymnázia z Frýdku Místku, medailista z předloňského mistrovství ČR - Gymnázium Orlová, Gymnázium Český Těšín a Gymnázium Hlučín, složené z kmenových hráčů ŠK TJ MSA Dolní Benešov - Kriebla, Suchánka, Jarkuliše, Dihla a Bělkové. V těchto družstvech se sešlo několik mládežnických reprezentantů, účastníků MS , ME a MEU. Gymnázium P.B. Frýdek-Místek bylo složeno z nejlepších juniorů ČR, potvrdilo roli favorita a ve všech utkáních zvítězilo. Dramatický boj se odehrával o druhé postupové místo mezi Hlučínem a druhým Frýdkem. Ve vzájemném souboji zvítězil Hlučín, ale více olympijských bodů nakonec nasbíralo ČOG Frýdek-Místek. Malou náplastí pro Hlučín a dolnobenešovské příznivce byly bronzové medaile a vítězství Tadeáše Kriebla na první šachovnici, když získal o 2 body víc než Mezinárodní mistr Vojtěch Rojíček a FM Jiří Kočiščák. I přesto se na tomto turnaji potvrdilo, že nejlépe v naší republice pracují s mládeži v Beskydské šachové škole ve Frýdku-Místku. Ostatní družstva mají smůlu, že se nacházejí v tomto šachově nejsilnějším kraji naší republiky. Možná by měl ŠSČR přehodnotit počet postupujících družstev z našeho kraje. Upravené výsledkové listiny z těchto turnajů najdete v archivu výsledků a v galerii fotografie z této mládežnické akce.

Výsledky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.