Mistrovství ČR školních týmů 2010-střední školy
Octávkou, Picantem, Pendolínem, busem za vítězstvím!
Kriebel Rudolf
vloženo: 20.4.2010
0x
271685x

Dnes 20. dubna 2010 ve 14:00 bylo v rekreačním zařízení POČTA ve Štědroníně zahájeno Mistrovství České republiky školních týmů středních škol v šachu 2010. Mistrovství pořádá z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou. Rekreační středisko Štědronín se nachází na břehu Orlické přehrady v blízkosti hradu Zvíkov. Areál je obklopen zčásti rozlehlými lesy a zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy. Mistrovství ČR hrají čtyřčlenná družstva škol, každé družstvo může mít 2 náhradníky. Hostování není povoleno, žáci musí být vždy z jedné školy. Právo účasti si vybojovaly vždy 2 nejlepší školy z každého kraje. Přihlášeno je 32 družstev, na startovních listinách najdeme celkem 147 hráčů a hráček. Turnaj se hraje švýcarským systémem na 9 kol. Nejvýše je nasazeno družstvo Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek s průměrným ELO 2240. Tak tolik z dílny pořadatele. Díky pane Zdeňku Fialo, nemusel jsem nic vymýšlet, protože nic lepšího ani napsat nejde. Divokou kartu dostali od pořadatelů i naši. Gymnázium Hlučín. Chudáci díky Frýdkům skončili v kraji až třetí, bez nároku na postup. Nakonec diplomacie zapracovala a tak Tadeáš Kriebel, Mirek Suchánek, Vojta Jarkuliš, Martin Dihel, Monika Bělková a Lukáš Pavlík (všichni řádní studenti gymnázia, seřazeno dle šachovnic) se vydali spolu s paní profesorkou Věrou Miketovou (taky členkou ŠK MSA Dolní Benešov) na dalekou cestu. Budíček byl již ve tři ráno, aby se stíhalo Pendolíno na Prahu a poté ještě dva přestupy. Picanto z Bohuslavic startovalo ve 3.30 hod. ve směru na Darkovice, kde byl naložen Martin a cestou dále i paní profesorka v Hlučíně. Octávka ze Zábřehu se zbytkem družstva dojela podle toho, že gympl hraje k vlaku taky včas. Třeba v Bohuslavicích, u Mistra, ráno budily dva budíky a tři mobily. Na http://chess-results.com/tnr32256.aspx?art=20&lan=5&m=-1&wi=1000&snr=8 je znám již i výsledek prvního kola. Naši měli silného soupeře oproti prvnímu nasazenému Frýdku. Vyhráli. O fous. Maras rozhodl. Druhé kolo jim přineslo Gymnazium Česke Budějovice, patnácté nasazené. Celý turnaj bude taková těžká Sodoma Gomora pro všechny. Hraje se totiž na 2x 30 minut. s minimální přestávkou. Dnes pět kol (konec 20.30) a zítra čtyři kola. Takže ten, kdo bude hrát dlouho, bude málo odpočívat a možná i prohrávat. Jak tak koukám, IM Rojíček (2406) dostal nakládačku ve druhém kole od Jančaříka (2140). Partie z 1. šachovnice budou diváci moct sledovat v on-line přenosu (jim to jede, nám to v sobotu opět kolabovalo). Výsledky budou tradičně aktualizovány po každém kole. Ve středu 21. dubna ve 12:30 budeme znát nové mistry ČR. Bude to Gymnázium Hlučín?

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.