Rapid 2010, Tadeáš Kriebel dvojnásobný mistr ČR
Kriebel Rudolf
vloženo: 12.9.2010
0x
271749x

Druhá zářijová sobota a neděle patřila rovněž v Havlíčkově Brodě Mistrovství České republiky v rapid šachu juniorů. Po Tadeášově jarním titulu Mistra ČR v kategorii H16 (hoši do šestnácti let) v praktickém šachu (90 min. na partii) se vydal za dalším titulem na Vysočinu, s cílem dosáhnout minimálně loňského umístění (třetí celkově a první v kategorii H16), což při letošní nabité konkurenci mladíků bylo velmi těžké. Do Brodu se sjelo ze všech koutů České republiky 86 mladých šachistů a soutěžilo se v kategoriích do 20., 18. a 16. let, a to jak v jednotlivcích, tak družstvech. Turnaj se hrál jeden, všichni v jednom balíku tzv. Švýcarským systémem a kategorie se vyhodnocovaly odděleně. Tadeáš se držel velmi dobře, v průběhu turnaje byl dokonce v čele turnaje, nakonec ale jediná prohra s oddílovým kolegou v sedmém kole rozhodla, že byl předstižen vítězem o půl bodu a s celkovým počtem sedmi bodů z devíti možných (dvě remízy, 1x prohra) obsadil celkově šesté místo. Vítěz, Tadeášův reprezentační kolega Bureš (H18), získal 7,5 bodu, druhý až šestý sedm bodů, o umístění rozhodlo pomocné hodnocení. Přesto se ve své kategorii H16 stal Tadeáš vítězem (hráči před ním byli ze straších kategorií). To byl jeho druhý letošní titul. Ten třetí titul Mistra ČR přidal jako člen družstva Beskydské šachové školy Frýdek Místek, které s převahou zvítězilo. Partie Tadeáše z MČR na: http://www.online.nss.cz/index.php?modul=prenos&akce=37&akce_menu=prehrat.

Výsledky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.