FM Tadeáš Kriebel obhájil titul Mistra ČR!
Kriebel Rudolf
vloženo: 20.3.2011
0x
271755x

Letošní Mistrovství České republiky v šachu mládeže se odehrávalo stejně jako to loňské v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně . Šachový Mistr FIDE, Tadeáš Kriebel, odjížděl na turnaj s jediným, velmi těžkým cílem a to obhájit loňské prvenství ve své věkové kategorii H16 (chlapci do 16. let). První tři kola přinesla Tadeášovi stoprocentní zisk bodů a od této chvíle se napevno usadil v čele turnajové tabulky. Oddechová remíza z pondělního dvoukola nezamíchala pořadím, protože i Tadeášovi soupeři šetřili síly. V pátém kole Tadeáš hravě porazil třetího hráče v konečném pořadí, v šestém remizoval s druhým v pořadí a po výhře v sedmém kole byl s jednobodovým náskokem na špici turnaje. Osmé kolo přineslo pro Tadeáše a jeho trenérský tým studenou sprchu, když se mu nepovedlo rozehrát zahájení dle svých představ a soupeř toho využil k jediné turnajové porážce. Tvrzení borce, že měl v úmyslu turnaj zdramatizovat nešlo nevěřit. V posledním devátém kole to byl již zase ten dřívější Tadeáš a po patnácti tazích bylo odborníkům jasné, že nový Mistr České republiky v šachu mládeže do 16 let je na světě! Kromě poháru, medaile a věcné ceny si tímto vítězstvím Tadeáš Kriebel vybojoval i reprezentační nominaci na Mistrovství světa mládeže, které se uskuteční koncem letošního listopadu v Brazilském letovisku Caldas Nova. Obměněný realizační tým (R1, B1, STK, Jitka, Maruška, Anička, Eliška, Mag, Terezka, Orlováci, Staromáci, Frýdečáci) i přes absenci některých loňských členů dokázal, že je v pohodě schopen odchovance ŠK MSA Dolní Benešov dovést k metě nejvyšší. A jak nám to dopadlo v kategorii dívek, H10? Eliška Vavřínková je nejen vynikající atletka, která se bez skrupulí dokázala vrhat z mých ramen do hotelového bazénu a dělat pukrlata, ale taky skvělá šachistka, když si uhrála čtyři body a obsadila osmnácté místo. Terezka Gemsová s tátou si vyzkoušela simultánky s mistry i jejich přednášky a také místní specialitky jako ovocné a zmrzlinové poháry a k tomu taky přidala rovněž čtyři bodíky a skončila dvacátá první v pořadí. Blahopřeji, holky! Jen tak dále. http://chess-results.com/tnr45421.aspx?art=1&rd=9&lan=5&fed=CZE&m=-1&wi=1000

Výsledky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.