Kriebel Rudolf
vloženo: 26.3.2011
0x
271702x

Bohuslavický šachový rapid se zřejmě pomalu zabydluje v termínovém kalendáři šachistů. Svědčí o tom po několik let stabilní účast okolo sedmdesáti účastníků a to dokonce i zahraničních. Své síly přijeli poměřit hráči nejen z České republiky, ale také z Polska a Ruska. Letošní, v pořadí již dvacátý šestý ročník, přivítal v sobotu 26.3.2011 úderem deváté hodiny ranní 67 borců. Poprvé v historii do Bohuslavic zavítal i šachový velmistr. Byl jím GM Petr Velička z Geofinu Ostrava. Sice mu turnaj nevyšel podle představ, páté a šesté kolo prohrál, ale pak již získával bod za bodem a se ziskem 6,5 bodů skončil pátý v konečném pořadí. Turnaje se zúčastnil rovněž letošní čerstvý mistr České republiky v šachu v kategorii do šestnácti let, bohuslavický FM Tadeáš Kriebel, hájící barvy Beskydské šachové školy Frýdek Místek. Ten k vítězství v přeboru obce přidal, stejně jako vloni, i cenu za čtvrté místo v konečném hodnocení. Zahajovací úvodní slovo pronesl zástupce starosty obce Mgr. Pavel Dominik, který také ocenil výkon Tadeáše Kriebla na posledním mistrovství mládeže v šachu a předal mu odměnu obce Bohuslavice za úspěšnou reprezentaci. Po nezbytných formalitách a upozornění na hrací řád, hlavní rozhodčí turnaje, M. Gemsa, rozhodčí II. třídy, v devět dvacet zahájilo první kolo. První tři kola probíhala v poklidu. Před čtvrtým kolem pořadatelé připravili pro účastníky turnaje malé rozptýlení a to v podobě pohoštění; pravých píštěckých koláčů, které věnovalo pekařství GOBE Píšť. Jen se po nich zaprášilo. Důležité bylo, že turnaj měl spád, nedošlo k žádnému zádrhelu a tak někteří z účastníků měli problém vůbec najít čas na jídlo v místní restauraci CENTRUM. A jak to vše dopadlo? Přeborníkem obce Bohuslavice se stal FM T. Kriebel . Hlavní turnaj 1. Malík 7,5 Slavoj Poruba 2. FM Břečka 7 Mittal Ostrava 3. FM Caletka 7 Slavoj Poruba 4. Kriebel jun. 6,5 BŠŠ 5. GM Velička 6,5 Geofin Ostrava. Pohár v CANIS Prosperu získali Pudichová, Janoš, Janošová a Křefký. Nejstarším účastníkem byl dolnobenešovský Alfons Tomíček (ročník 1935), který se v turnaji nebyl jen do počtu, ale se šesti body řádně zatápěl svým soupeřům a umístil se na jedenáctém místě v konečném pořadí. Kompletní výsledky na webu http://chess-results.com/tnr44788.aspx?art=1&lan=1&turdet=1000 (v odkaze schází dvě nuly, málo místa). Soutěžní otázka: Kolik litrů slivovice se během turnaje vypilo ? Odpovědi očekávám v návštěvní knize. Vítězi platím jedno pivo. Tolerance plus mímus 2 dcl, ukončení soutěže 1.4.2011.

Výsledky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.