O další velký úspěch dolnobenošovského mládežnického šachu se postarala Kateřina Anna Janošová.
Vavřínek Radomír
vloženo: 12.5.2011
0x
271738x

V neděli 8. května skončilo dvoudenní Mistrovství ČR dětí do 8 let 2011, které se uskutečnilo na Hotelu Petr Bezruč v Malenovicích. Hrály se dva samostatné turnaje - 73 chlapců a 14 dívek. Náš Šachový klub TJ MSA Dolní Benešov měl na tomto Mistrovství dvojí zastoupení. První nasazenou v turnaji dívek byla naše velká naděj Kateřina Anna Janošová - loňská královna šachových špuntů. Do turnaje vstoupila velmi dobře. Dokázala porazit vítězku turnaje Laurincovou a po prvním dnu se usadila s půl bodovou ztrátou v čele turnaje. Bohužel se do druhého dne vzbudila s horečkou a zbývající utkání, ve kterých ztratila ještě dva body, dohrávala pod tabletkami. Jelikož soupeřky v závěru již nezaváhaly, tak z toho bylo se 6,5 body konečné třetí místo, bronzová medaile a reprezentační start minimálně na Mistrovství Evropské unie v Rakousku. V případě odřeknutí reprezentace prvních dvou hráček je tady ještě možnost účasti na Mistrovství světa nebo Evropy mládeže. I přesto, že to nakonec nebyl ten vytoužený titul, tak je toto třetí místo velkým úspěchem Katky a našeho šachového klubu. V tomto turnaji jme měli ještě jedno želízko, dceru našeho člena Aničku Vavřínkovou, která pod barvami Lokomotivy Brno uhrála 4,5 bodů a obsadila pěkné 7. místo. V turnaji chlapců náš klub reprezentoval Jakub Křefký, který v silné konkurenci více jak sedmdesáti hráčů uhrál 5 bodů a obsadil velmi solidní 29. místo. Tyto výsledky našich nejmenších borců jsou velkým příslibem do budoucna. Upravené výsledkové listiny z obou turnajů najdete v archivu výsledků na těchto stránkách.

Výsledky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.