Vavřínek Radomír
vloženo: 9.4.2008
0x
271681x

V sobotu 5.4. 2008 uspořádal Šachový klub TJ MSA D.Benešov ve spolupráci s komisí mládeže MKŠS a Kulturním domem Dolní Benešov finálové krajské přebory mládeže v rapid šachu. Ve velkém sále KD se hrály čtyři samostatné šachové turnaje pro hráče do 10, 12, 14 a 18 let. Pro první tři kategorie to byl již šestý turnaj a pro nejstarší dorostence třetí turnaj v rámci série mládežnických turnajů GRAND PRIX. Chlapci a dívky po celou sezónu v těchto jednotlivých turnajích získávají body za umístění do celkového pořadí krajského přeboru, který se následně celkově vyhodnotí po závěrečném turnaji. Jednotlivé turnaje se hrály švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2 x 20 minut pro každého hráče. Letos se do Dolního Benešova sjelo rekordních 136 mládežníků z celého Moravskoslezského kraje, aby nad šachovnicemi změřili síly o krásné poháry pro jednotlivé vítěze turnajů, věcné ceny a o osm sad medailí pro chlapce a dívky. Velice silně byl obsazen turnaj v kategorii dorostu. Mezi konkurencí si vedl nejlépe 4. nasazený, domácí odchovanec Miroslav Suchánek, který v turnaji nenašel přemožitele a se 6. body s přehledem zvítězil. Vzhledem k tomu, že to bylo již jeho druhé turnajové vítězství, byl vyhlášen krajským přeborníkem pro rok 2008 ! V této kategorii se neztratil ani Michal Vavřínek, který obsadil v turnaji 10. místo a celkově skončil na pěkném šestém místě. V turnaji do 14. let splnil roli favorita domácí talent Tadeáš Kriebel. Přes zaváhání v prvním kole dokázal nakonec v turnaji zvítězit a suverénním způsobem vyhrát celou soutěž o krajského přeborníka. Tím ani letos nebude chybět v závěrečných bojích o titul mistra ČR v rapid šachu. V mladších kategoriích dominovali především mládežníci z Beskydské šachové školy, kteří již roky patří k nejlepším v celé ČR. Jejich suverenitu se v kategorii do 12 let podařilo z domácích zástupců narušit jen Alžbětě Labudové, která v soutěži dívek získala bronzovou medaili v turnaji i celkově a rovněž postoupila na Mistrovství ČR. Bronzovou medaili vybojoval v turnaji do 10 let i další zástupce dolnobenšovské šachové mládeže Marek Janoš. Celkově obsadil v Grand Prix 5. místo, což je velkým příslibem do budoucna. Kompletní pořadí všech turnajů a konečné pořadí KP mládeže najdete v archivu výsledků. Fotky bude možno shlédnou na těchto stránkách v odkazu na galerii. Zpravodajství z turnaje najdete i na : http://www.hlucinsko.tv/ V medailovém pořadí šachových oddílů a klubů obsadil v celém ročníku soutěže náš ŠK TJ MSA Dolní Benešov 2. místo za profesionální BŠŠ Frýdek-Místek, což je velmi pěkný výsledek naší práce s mládeží. Na uspořádání finálového turnaje se velkou mírou podílel Kulturní dům Dolní Benešov a sponzoři turnaje - Rudolf Kriebel - jeřáby, Pekárna Arnošta Obrusníka a Ing. Josef Pavlík. Náš Šachový klub v současné době ještě podporuje stavební firma Ing. Jana Vitáska - ZDEA-BAU a RKL Opava. Všem touto cestou děkuji za podporu našeho Šachového klubu.

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.