FINÁLE KP MLÁDEŽE V RAPID ŠACHU
V sobotu 31.3. přivítal velký sál kulturního domu v Dolním Benešově nejlepší krajské mládežnické šachisty a šachistky do 18 let, aby se utkali za šachovnicemi o tituly krajských přeborníků ve čtyř věkových kategoriích.
Vavřínek Radomír
vloženo: 5.4.2012
0x
271755x

Šachový klub TJ MSA Dolní Benešov ve spolupráci s komisí mládeže MKŠS a Kulturním domem Dolní Benešov byl pořadatelem 5.turnaje KP mládeže v rapid šachu. Tento turnaj byl poslední ze seriálů turnajů GRAND PRIX 2011-2012, ze kterých se sbírají body za umístění v jednotlivých turnajích do celkového pořadí Krajského přeboru MKŠS. Letos se do Dolního Benešova sjelo 99 chlapců a dívek, kteří byli rozděleni do čtyř samostatných turnajů podle věkových kategorii do 10, 12, 14 a 18 let, Turnaje se hrály švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2 x 20 minut na partii. V každém turnaji pak byli vyhodnocení nejlepší chlapci a dívky a navíc jeden vylosovaný hráč z každého věkového turnaje vyhrál dort. Nejpočetnější byla nejmladší kategorie do 10 let, ve které dominovali chlapci a dívky z BŠŠ Frýdek-Místek. V této kategorii měl největší zastoupení i náš Šachový klub TJ MSA. Bohužel se jim nevedlo, tak jako na předchozích turnajích. Jakub Křefký obsadil mezi chlapci až 25. místo a dívky získali shodně 4 body a umístili se v tomto pořadí: 4. Tereza Gemsová, 5. Kateřina Anna Janošová a 6. Aneta Tichá. V kategorii do 12 let byli nejúspěšnější mládežníci ze Slávie Orlová a Dolní Benešov neměl v této kategorii zastoupení. Zato v kategorii do 14 let získal domácí klub zlato. Postaral se o to Pavel Gemsa, který překvapivě v celém turnaji zvítězil! V kategorii chlapců přidal ještě Marek Janoš 6.místo. V nejstarší kategorii nakonec nastoupil i domácí odchovanec a čerstvý Mistr ČR do 18 a 20 let, FM Tadeáš Kriebel. V turnaji jednou překvapivě prohrál a z vítězství se radoval jeho současný klubový kolega Michal Kubík. Bohužel se Tadeáš z vyhodnocení omluvil a tak stříbrnou medaili musel převzít jeho otec Rudolf. Nakonec bylo vyhodnoceno celkové pořadí se započtením čtyř nejlepších výsledků hráčů v jednotlivých turnajích. Předseda komise mládeže MKŠS Jiří Kala pak předal všem krajským přeborníkům poháry a zlatou medaili a ostatním úspěšným stříbrné a bronzové medaile. Ze dvou cenných celkových bronzů a z postupu na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu se radovali i borci z ŠK TJ MSA Dolní Benešov. V čtrnáctkách si to zajistil vítěz dolnobenešovkého turnaje Pavel Gemsa a kategorii D10 jeho sestra Tereza Gemsová. Ještě jednou blahopřeji k tomuto úspěchu a držte jim palce na Mistrovství ČR v Klatovech. Kompletní výsledky najdete níže v odkaze a výsledkové listiny včetně celkové v archivu výsledků.

Výsledky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.