Vavřínek Tomáš
vloženo: 5.10.2013
0x
271700x

Za krásného podzimního počasí dnes v prostorném sále podbeskydského hotelu Hukvaldy proběhl třetí ročník žákovského šachového turnaje Hukvaldské šachování. Soutěž pořádala BŠŠ a hotel Hukvaldy. Téměř sto dětí soutěžilo ve čtyřech samostatných turnajích, když byly do jednotlivých kategorií rozděleny trošku netradičně, a to ne podle ročníku narození, ale podle ročníku třídy, kterou navštěvují ve své škole. V každém turnaji bylo vyhodnoceno 6 nejlepších chlapců a tři nejlepší dívky. Své zastoupení měl i náš klub, reprezentován hned čtyřmi sourozeneckými dvojicemi – Kačkou a Markem Janošovými, Terezkou a Pavlem Gemsovými, Kubou a Ondrou Křefkými (Ondra ještě není, ale jistě jednou bude náš:)) a Kuřimačkami Aničkou a Eliškou Vavřínkovými. Nejlepšího výsledku dosáhly naše nejmladší holky. V kategori 3-4 třída obsadila Anička v absolutním pořadí 7. místo se ziskem 4,5/7, mezi dívkami brala medaili a cenu za druhé místo, půl bodu za favorizovanou Kristýnou Markovou. Jen o půl bodíku méně než Anička získala Kačka a brala mezi dívkami hezké třetí místo. V této kategorii (3-4 třída) ještě získal Ondra Křefký 2 body, 24. místo, ale hlavně cenné zkušenosti mezi již daleko více ostřílenými borci. V kategorii 5-6 třída jsme měli Kubu a Terezku. Oba získali 2,5 bodu, Kuba celkově 19. místo, Terezka 20. místo. V této kategorii startovaly pouze tři dívky, takže i Terezka si odvezla medaili a cenu za třetí místo mezi dívkami. Nejtěžší soupeře měli Pavel, Marek a Eliška v nejstarší kategorii 7-9 třída, kde sice startovalo pouze 13 hráčů, ale mezi nimi byli soupeři s Rtg 2100, 2045 atd. Kvalita protivníků se projevila, osmý nasazený Pavel skončil osmý se ziskem 3,5 bodů, sedmý nasazený Marek se umístil na 11. místě se ziskem tří bodů a dvanáctá nasazená Eliška obsadila dvanácté místo se ziskem 2,5 bodu (remíza s Markem). Nicméně při malé účasti hráčů v této kategorii brali cenu i Pavel za 6. místo mezi chlapci a Eliška za třetí místo mezi děvčaty. Výsledky turnaje budou započteny na rapidovou LOK, takže již 1.11.2013 zjistíme, jak se projeví výsledky našich mládežníků po MČR v Klatovech, rapidu MKO a dnešním klání v Hukvaldech. Turnaj proběhl v pečlivé a spolehlivé režii zkušených frýdeckých pořadatelů. Kaňkou z mého pohledu byla jen situace v restauraci, pomalá wifi, ceny z Alcronu a kvalita obsluhy jak z nádraž- ního pajzlu v Opavě. Výsledky turnaje: http://chess-results.com/tnr111357.aspx?lan=5&art=1&rd=7&turdet=YES&wi=984

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.