Předposlední šachový víkend v roce 2013
Žáci na Talent Cupu, Eliška vítězí v Brně, Lipovec smetl ŠK 64 a Tadek balí do Emirátů
Vavřínek Tomáš
vloženo: 15.12.2013
0x
271710x

Naše družstva svá letošní utkání dohrála minulou neděli, v KS C a OS byl dnes volný termín. Šachový kalendář však ani o tomto víkendu prázdný nebyl. V Malenovicích proběhl již tradiční a stále prestižnější turnaj mládeže Talent Cup. V nejmladší kategorii do 9 let uhrál Ondra Křefký z Píště 4 body a obsadil celkově 38. místo. V kategorii do 11 let náš klub reprezentovali Katka Janošová a Kuba Křefký. Katka získala hezkých 5/9, celkově 19. místo, čtvrtá mezi děvčaty, třetí mezi českými děvčaty za mnohem zkušenějšími Julčou Richterovou a Zuzanou Gřesovou. Je velká škoda, že se Katka účastní pouze individuálních turnajů a nevyužívá možnosti hrát vážné partie za E družstvo v okresní soutěži. Její výkonnosti a dalšímu šachovému rozvoji by to bezesporu velmi prospělo. Ve stejné kategorii získal Kuba 4,5 bodu a obsadil celkově 25. místo. V nejstarší kategorii do 15 let jsme svého zástupce neměli. Výsledky najdete na adrese: http://chess-results.com/tnr116352.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES&flag=30&wi=984. V Brně dnes proběhl žákovský turnaj „O přeborníka Králova Pole“. Po včerejší „přípravě“ na dědových narozeninách v turnaji zvítězila Eliška, se ziskem 6,5/7, o půl bodu lepším pomocným hodnocením. Aničku turnaj tentokrát „příliš nezaujal“, doplatila taky na poměrně těžký los a se ziskem 3/7 skončila celkově na 11. místě, přesně v polovině startovního pole. Turnaj bude započten na rapidové LOK, Elsa k 1.1.2014 poprvé překročí hranici 1500. Výsledky na: http://chess-results.com/tnr119079.aspx?lan=5&art=1&rd=7&fed=CZE&flag=30&wi=821. Napínavý souboj se měl dnes odehrát v Lipovci, kde vedoucí družstvo KP II A (JMK) přivítalo loňského účastníka KP I družstvo ŠK 64 Brno. Béčko Lipovce, poprvé pod kapitánskou taktovkou Martina Habiny na první šachovnici, však žádné drama vůbec nepřipustilo a nad velmi silným soupeřem vedlo již ve 12 hodin 5-1. Ve 12.30 přijal můj již demotivovaný soupeř Jan Masařík (1983) nabídku remízy, celkové skóre 5,5-2,5 pro Lipovec. Martin s přehledem odremizoval snaživého mlaďocha z SVK na první šachovnici. Závod o KP I máme v Lipovci skvěle rozehraný, nyní přijdou na řadu papírově slabší soupeři, finále se asi odehraje až v posledních dvou kolech v zápasech s Tišnovem a Boskovicemi. Průběžné výsledky na: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1220. Netradiční Vánoce letos prožije Tadek Kriebel, když od 18.12.2013 bude bojovat v dresu České republiky na Mistrovství světa mládeže v kategorii Open 18. Šampionát letos pořádají Spojené Arabské Emiráty ve městě Al Ain. Tadkovi držme palce, jeho výsledky a snad i nějaké partie budeme moci sledovat pomocí baneru, umístěného aktuálně na našich webových stránkách.

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.