Bělka Lubomír
vloženo: 27.6.2008
0x
271668x

Na konci června jsme přijali pozvání z Liptova a zúčastnili se šachového festivalu. Náš klub reprezentovali: Nejmladší:Marek Janoš. Družstvo žáků:Lukáš Chrostek, Tadeáš Kriebel, Alžběta Labudová a Monika Bělková. Doprovodný turnaj "C" - FIDE OPEN. Turnaj do 9-let. Startovalo 32 nadějných špuntů. Bojovalo se urputně od prvního do posledního kola. Marek hrál solidní šachy a konečné 6. místo je velkým úspěchem. Získal 6/9 mezi kluky byl 4. Družstvo jsme museli postavit podle datumu narození. Úkol družstva byl jasný skončit v první polovině turnaje. Všechny naše zápasy byli velmi vyrovnané. Začátek turnaje se nepovedl Tadeášovi 2/4 bylo velmi málo. Naštěstí se pak rozjel a 7/9 nakonec znamenalo 3.místo na šachovnici. Lukáš získal 4,5 /9. Bojoval srdnatě o lepší výsledek se připravil několika zbytečnými prohrami. Betka na 3 je pořád velmi talentovaná pro šachy je jen škoda její všestranost 2/9. Monika hrála dle toho jak se vyspala 4,5 /9 lze hodnotit jako průměr. Družstvo díky závěrečnému finiši nakonec skončilo na velmi pěkném 7. místě. Turnaj C hrálo 25 šachistů. Pavel Rakús zahrál několik pěkných partii o výsledku rozhodlo 7.kolo kdy odmítl remízu s Martinem Zvarikom(vítězem turnaje). Mirek Suchánek a Luboš Bělka získali 5,5/ 9 , vetšinou hráli solidně. Turnaj se hrál pod heslem NENÍ DŮLEŽITÉ ZVÍTĚZIT, ALE SETKÁVAT SE. Naši hráči měli možnost hrát proti Maďarsku, Litvě, Polsku, Slovensku. Navázali kamarádské vztahy s mnoha hráči turnaje. Turnaj se hrál v krásném prostředí. Organizace fungovala na výbornou, snad jediná drobnost, dětem v tom horku moc nechutnalo. Děkujeme pořadatelům za krásné prožité dny na Liptově.

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.