Rekordní účast na mládežnickém finále krajského přeboru
Kačka Janošová a Pavel Gemsa získali bronzové medaile v seriálu KP mládeže v rapid šachu
Vavřínek Tomáš
vloženo: 5.4.2014
0x
271708x

136 dětí z celého moravskoslezského kraje zavítalo v sobotu 29.3.2014 do Dolního Benešova na finálový turnaj seriálu krajského přeboru mládeže v rapid šachu pro sezónu 2013/2014. Rekordní účast znamená, že se v Dolním Benešově uskutečnil nejpočetnější turnaj v pětidílném krajském přeboru a současně jeden z největších jednodenních mládežnických turnajů v celé republice. Turnaj se uskutečnil ve velkém sále Kulturního domu v pořadatelství ŠK TJ MSA Dolní Benešov a Moravskoslezského šachového svazu, a za velké podpory města Dolní Benešov a firmy WÜRTH. Spolu s doprovodem dětí, hosty a pořadateli turnaj navštívilo téměř 250 příznivců královské hry. V úvodu všechny pozdravil a mnoho úspěchů za šachovnicemi popřál starosta města Dolní Benešov pan Martin Štefek. Děti hrály ve čtyřech samostatných turnajích (ve věkových kategoriích do 10, 12, 14 a 18 let), nejlepší z nich bojovali o postupy na podzimní Mistrovství ČR. Přes drobné organizační zaváhání na samotném začátku turnaje (které naštěstí téměř nikdo v sále nezaznamenal) turnaj proběhl naprosto hladce v režii zkušených pořadatelů. Partie z první šachovnice nejstarší kategorie byla přenášena on-line, na velkoplošném plátně účastníci a hosté mohli sledovat kromě on-line přenosu také průběžné výsledky, rozlosování jednotlivých kol a doprovodné informace. O pitný a stravovací režim bylo vzorně postaráno v tradičně dobře zásobeném bufetu. Do turnajů se zapojili i reprezentanti našeho klubu. Největší naděje na umístění v horních patrech konečné tabulky jsme vkládali do sourozenců Janošových a Gemsových a dále do Kuby Křefkého. Je potěšitelné, že své první zkušenosti na opravdu velkém a kvalitně obsazeném turnaji již získaly i děti z našeho kroužku, když hrály pod drobnohledem svých trenérů Mirka Suchánka a Lumíra Kramáře. A jak si tedy naše naděje vedly? Nejcennějšího umístění dosáhla Kačka Janošová, která v kategorii do 12 let obsadila se ziskem čtyř bodů celkově dvanácté místo ze 42 účastníků, v kategorii dívek Kačka skončila druhá, před velmi silnou Kristýnou Markovou. Ve stejné kategorii rovněž se čtyřmi body obsadila Terezka Gemsová celkově osmnácté místo, v kategorii dívek skončila čtvrtá. A konečně taky 4 body získal Kuba Křefký, pro něho však tento výsledek (celkově 21. místo) asi příliš uspokojivý není. V nestarší kategorii do 18 let startovalo pouze 20 hráčů, Pavel Gemsa i Marek Janoš zaznamenali průměrný výsledek, získali shodně 4 body a obsadili osmé a deváté místo. V nejmladší kategorii do 10 let se naše nové děti podle předpokladů zatím na přední pozice neprosadily, ale pokud budou pokračovat v tréninku, tak se jistě již za rok dočkáme úspěchu i mezi nejmladšími. V kategorii do 12 let jsme svého zástupce neměli. Kategorii do 10 let ovládl teprve osmiletý Richard Stalmach z BŠŠ, který tímto výsledkem byl i nejlepším účastníkem do 8 let. Nejlepší dívkou do 10 let se stala Eliška Gereková z Mezinárodní šachové školy Interchess. V kategorii do 12 let zvítězila s absolutním ziskem 7 bodů Zuzana Gřesová z BŠŠ, nejlepším chlapcem byl celkově druhý Ladislav Kopec z TJ Ostrava. V kategorii do 14 let zvítězil Marek Lojek ze Slavie Orlová, medaili za první místo si odvezla jediná startující dívka Ludmila kopcová z TJ Ostrava (celkově šestá). V nejstarší kategorii do 18 let byl nejlepší Michael Kubík z BŠŠ Frýdek Místek, nejlepší slečnou do 18 let se stala jeho oddílová kolegyně Tereza Beluská. V konečném pořadí seriálu KP 2013/2014 se mezi nejmladšími chlapci H10 umístil Ondra Křefký na 33. místě. V kategorii do 12 let mezi chlapci skončil na 12. místě Jakub Křefký. Mezi dívkami do 12 let získala bronzovou medaili za třetím místo Kateřina Janošová – Kačce blahopřeji! Těsně za ní, na celkově čtvrtém místě, se umístila Terezka Gemsová. V kategorii do 14 let jsme letos mezi chlapci ani mezi dívkami své reprezentanty neměli. V kategorii do 18 let vybojoval bronzovou medaili za třetí místo Pavel Gemsa, rovněž Pavlovi blahopřeji! Hezké šesté místo obsadil Marek Janoš. Děkuji všem našim dětem za dobrou reprezentaci klubu v seriálu KP a dále všem pořadatelům za bezproblémové zvládnutí našeho turnaje. Ještě jedno poděkování patří městu Dolní Benešov a Kulturnímu domu za podporu turnaje a vytvoření vynikajících podmínek k uspořádání této významné a prestižní šachové události. Věřím, že i v příštím roce zaznamenáme tak skvělou účast, jako letos. Výsledky letošního turnaje i konečné pořadí najedete na našich webových stránkách v sekci archiv výsledků.

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.