Děti ZŠ Dolní Benešov uspěly i v republikovém finále
....přeboru škol a obsadily pěkné 12. místo
Vavřínek Tomáš
vloženo: 17.4.2014
0x
271835x

Ve dnech 8.-9.4.2014 se ve vyškovském hotelu Dukla uskutečnilo republikové finále přeboru škol v šachu kategorii 6.- 9. třída. Mezi 30 nejlepšími čtyřčlennými družstvy z celé republiky se ve startovní listině objevili i reprezentanti ZŠ Dolní Benešov. Družstvo ve složení hráčů Šachového klubu TJ MSA Dolní Benešov - Pavel Gemsa, Marek Janoš, Tereza Gemsová a Kateřina Janošová se do finále kvalifikovalo druhým místem v krajském přeboru. Dvoudenní vyškovské finále bylo od začátku velmi vyrovnané. Turnaj byl hodnocen tzv. olympijským způsobem, kdy prvním hodnotícím kritériem nejsou zápasové body celého družstva, ale součet získaných bodů všech hráčů družstva na jednotlivých šachovnicích. Naši zástupci si v premiérové finálové účasti vedli velmi dobře. V konečné tabulce po 9 kolech obsadili pěkné 12. místo, když jen jedna vyhraná partie chyběla k tomu, aby se naši zástupci protlačili do elitní desítky. Republikovým přeborníkem se stalo Gymnázium Plzeň, druhé místo obsadilo gymnázium Petra Bezruče Frýdek Místek a bronzovou medaili získalo družstvo Gymnázia Boženy Němcové Hradec Králové. V družstvu našich dětí se nejlépe vedlo Katce Janošové, která získala na čtvrté šachovnici devíti partií 6 bodů, jen o půl bodu méně spoluhráčům přidala Terezka Gemsová na třetí šachovnici. Marek Janoš získal na druhé šachovnici 4 body. Nejtěžší soupeře potkával na první šachovnici Pavel Gemsa, který v turnaji získal 3 body. Děkuji všem čtyřem reprezentantům a jejich trenérům za dobrou reprezentaci školy, šachového klubu i samotného města Dolní Benešov, rodičům, základní škole a městu Dolní Benešov pak za poskytnutou podporu. Výsledky republikového finále najdete na adrese: http://www.chess-results.com/tnr129014.aspx?lan=5

Výsledky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.