KP družstev starších žáků, OPEN Opava, Znojemská královna,... aneb sezona ještě neskončila
Vavřínková Jitka
vloženo: 13.5.2014
0x
271705x

Ve čtvrtek 8.5. se konal v Orlové KP družstev starších žáků. Ačkoliv jsme disponovali družstvem, které by mohlo turnaj důstojně odehrát, rozhodli jsme se pokusit se zaútočit na medailové pozice. Už na Turnaji šachových nadějí ve Frýdku jsme měli předdomluveného Karla Chwistka na hostování, jenže ten se později z účasti omluvil. Nakonec jsme tedy vyrazili do Orlové v sestavě Pavel G., Marek J., host Eli V.,Terka G.,Kačka J., s tím, že Eli jedno kolo neodehraje a zbytek utkání se budou Kačka s Terkou spravedlivě střídat. Nic moc jsme netušili o tom, v jakém složení se sjedou ostatní družstva. Po vyvěšení startovní listiny bylo hned jasné, že na první dva Frýdky (BŠŠ "C" a Interchess "A") s největší pravděpodobností nebudeme mít ( bohužel jsme nakonec neměli na všech šest Frýdků ). Byli jsme ale třetí nasazení a tak jsme ještě neházeli flintu do žita. V prvním kole sice hned Kačka zaváhala, ve druhém vyhraný Marek spadl na čas, ale v pohodě se vyhrálo. Pak jsme narazili na BŠŠ "D", Interchess "A" a BŠŠ "C", kteří nám nedali vůbec žádnou šanci. S Havířovem "A" jsme vyhráli jasně 4-0. Před posledním kolem jsme sice byli průběžně osmí, ale jasné vítězství nás mohlo vynést na pěkné čtvrté místo. Soupeř 7. kola BŠŠ "E", na všech deskách jsme měli min. o 200 bodů větší Elo. Tragická prohra 1,5-2,5 znamenala konečné 10. místo a velké zklamání, předběhla nás i 2 družstva, která jsme porazili. Myslím, že k úspěchu družstvu chybělo trošku více semknutosti a bojovnosti. Někteří hráči působili jakože jsou myšlenkami úplně jinde. V sobotu 10.5. se část benešovských hráčů přesunula na Open do Opavy, zde jsem nebyla, tak hodnotím jen dle výsledků. Open Junior Opava, tedy doprovodný dětský turnaj, vyhrál Marek Janoš, sice potvrdil své nasazení, ale šachově by mu určitě lépe prospěl turnaj dospělých. Kačka J. pěkné 3. místo a jen o půl bodu za ní Terka G. na osmém místě. Sourozenci Křefcí 11. a 27. místo. Ve "velkém" Openu nás bohužel reprezentovali jen Matouš Gemsa a jeho syn Pavel. Oba v podstatě potvrdili své nasazení 37. a 42. místo. Rodina Vavřínkovic se o víkendu vydala zkusit štěstí do Znojma. Eli, po dlouhých diskusích, se nakonec rozhodla zahrát si po boku Marušky turnaj pro "malé holky" Znojemskou královničku. Tom si zahrál Memoriál Ing. Jana Turka a já, Znojemskou královnu, která byla hraná současně jako MČR žen v rapidu. Anička byla již od čtvrtku na reprezentačním soustředění, a tak jsme s sebou do auta přibalili i malou Aličku Habinovou. Královničky se účastnilo pouze 9 holčiček ( při 7 kolech ). Eli se jeji volba pěkně vymstila, když přijala remiz ve vyhrané pozici s mírně lepším časem ( o kterém však netušila ) s její jedinou pořádnou soupeřkou Julií Richterovou. O konečném 2. místě Elišky tak rozhodlo třetí pomocné hodnocení, kterým byl průměrný rating soupeřek. Alička hned za ní 3. v pořadí. Maruška skončila na pěkném pátém místě, občas se i na ty její šachy už dalo "koukat". Tom skončil na 50% tedy 3,5 ze 7, kdy polovinu soupeřů měl výrazně slabších a druhou polovinu výrazně silnějších. Mně se na Královně moc nedařilo, ačkoliv jsem byla poslední nasazená a nemohla skončit hůře, tak 2 body z 9 moc na sebevědomí nepřidají. Nicméně turnaj Znojemská královna je jeden z nejpříjemnějších, který jsem kdy hrála. Určitě bych doporučila všem ženám bez rozdílu výkonnosti a věku. Symbolický vklad, krásné prostředí Louckého kláštera ( akorát na R1 trochu kosa :-) ), drobné občerstvení po celou dobu turnaje, společenský večer s rautem, krásné ceny, výborná organizace a příjemná atmosféra ( to je mezi ženskýma co říct :-) ).

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.