... aneb Mistrovství ČR mládeže v antišachu 2008
Kriebel Tadeáš
vloženo: 7.9.2008
0x
271651x

Hned o prvním zářijovém víkendu se konalo Mistrovství ČR v rapidu mládeže, kde jsme měli hned dva zástupce - Bětku Labudovou a mě. Organizátoři turnaj zorganizovali na výbornou, hrálo se v hotelu Bezruč, který poskytoval vše potřebné. Jediným menším problémem bylo Slunce, které pěkně pálilo přes okna a zahřívalo, přičemž sedět u okna v tzv. skleníku (prosvětlená místnost, kde se hrály první 3 šachovnice) bylo k nevydržení, počasí šachu nepřálo (alespoň první den).

V D12 se naše zástupkyně ze začátku statečně držela se silnými soupeřkami, nakonec z toho vyšlo smolné 13 místo, kategorii vyhrála Johnová s náskokem 1 bodu.

V H14 byl boj velmi vyrovnaný, hrálo se na praporky a často to byly opravdové antišachy. Zvítězil překvapivě Jakub Půlpán, který při slušné technice výborně zvládal časovky (ač v posledním kole mohl o své první místo přijít, kdyby Volčík reklamoval v časovce hru obojručně). Právě s Půlpánem jsem ve 4. kole poprvé prohrál, když jsem ztratil příliš mnoho času na hledání vyhrávajícího pokračování. Malou rošádu jsem zakončil plundrem s celkově druhým Rabatinem a poslední prohru jsem přidal v 8. kole s Rubešem. Díky časovým tísním se často partie na jednu branku měnily v drama (byl by možná lepší systém 20 min + 5s/tah). Nejdříve souboj dámy proti střelci (s několika pěšci na obou stranách) se Zezulou, a poté zběsilá partie s Náplavou, kde jsem třikrát nastavil dámu... S celkovým 5. místem tudíž mohu být více než spokojen.

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.