Úspěšný start našich dětí v Grand Prix KP mládeže
Na prvním turnaji v Krnově naše děti získaly dvě medaile a další dobrá umístění
Vavřínek Tomáš
vloženo: 15.10.2016
0x
271842x

Dnes se v Krnově uskutečnil první turnaj ze seriálu Grand Prix KP mládeže v rapid šachu. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 našich dětí, což je nejvíce na jednom turnaji této kategorie za poslední roky. A naši mladí reprezentanti se v krajské konkurenci ve čtyřech samostatných turnajích rozhodně neztratili. Největší radost nám udělal v kategorii chlapců do 10 let (H10) premiant na takovémto turnaji Ondřej Bitta, který získal 4,5 bodů ze sedmi kol a obsadil vynikající 12. místo z celkového počtu 54 startujících ve společné kategorii chlapců a děvčat do 8 a 10 let. Výborná Ondrova premiéra! Velmi dobře mu sekundoval mladší kamarád Marek Hranoš, který vybojoval 4 body, celkově se umístil na 17. místě a v kategorii chlapců do 8 let obsadil dokonce třetí místo. V turnaji H8,10+D8,10 nás dále reprezentovala Julie Stříbná, získala 3 body, celkově 36. místo a třetí místo mezi dívkami do 10 let. Další debutant Oliver Kusyn získal 2,5, celkově 41. místo a 8. místo v H8. Martin Melecký si připsal 2 body a obsadil 51. místo. V kategorii do 12 let hrál Ondra Křefký a se ziskem 4. bodů obsadil celkově 13. místo, což můžeme považovat za úspěch. V kategorii do 14 let jsme měli dva naše zástupce, Jakub Křefký získal stejně jako mladší bratr 4 body a rovněž obsadil 13. místo. Turnaj velmi dobře začala Katka Janošová, po třech kolech měla na svém kontě 2,5 bodů, po pěti kolech ještě velmi slušných 3,5 bodů, ale poslední dvě partie se jí nepovedly a další bodový zisk již nepřipsala. Obsadila celkově 18.místo a mezi dívkami do 14 let skončila Katka čtvrtá. V turnaji nejstarší kategorie do 18 let měla těžkou pozici Terezka Gemsová, konečné tři body stačily na 18. místo ze 23 startujících. V turnaji startovaly pouze dvě dívky a Ludmila Kopcová byla úspěšnější než Terezka. Děkuji všem našim dětem za dobrou reprezentaci klubu, blahopřeji medailistům, dík patří i rodičům za pomoc s dopravou a doprovodem na turnaji a trenérům z kroužku mládeže, jejichž práce se snad začne pomalu zúročovat. Věřím, že naše děti budou úspěšně pokračovat na dalších turnajích seriálu GP KP.

Výsledky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.