OP družstev mládeže pod naší taktovkou
V sobotu 20. května se v naší klubovně odehrál okresní přebor 3členných družstev mládeže do 16 let. Naše družstva si s přehledem pohlídala 1. i 2. místo.
Rakús Pavel
vloženo: 20.5.2017
0x
271915x

Turnaje, který se hrál systémem každý s každým, se nakonec zúčastnilo pouze 7 družstev. Jako pořadatelé jsme až do poslední chvíle doufali v silnější účast, bohužel zájem po ukončení sezony už není tak velký. Navíc u některých klubů (včetně toho našeho), které by dokázaly postavit více družstev, se objevily nečekané problémy s logistikou. Hrálo se tedy 7 kol tempem 13 min. + 2s za tah pro každého hráče a jedno družstvo mělo vždy volno. Od začátku turnaje bylo jasné, že o titul okresního přeborníka budou bojovat dvě silná družstva Dolního Benešova a první družstvo Opavy. Překvapit mohli i kluci z Velké Polomi nebo jediné zahraniční družstvo z polského Tworkowa. Po 7 velmi napínavých kolech nakonec na pomocné hodnocení (větší počet zápasových bodů - vyhráli všechny své duely) zvítězilo družstvo ŠK TJ D.B. "A" se ziskem 14 partiových bodů. Stejný počet bodů uhrálo i čistě dívčí družstvo ŠK TJ D.B. "B", které jako jediné mělo náhradníka a mohlo tudíž taktizovat se sestavou. Na 3. místě skončilo družstvo Slezanu Opava "A" s 11,5 body. Tyto 3 celky si kromě medailí pro jednotlivce odnesly i zlatý, stříbrný a bronzový pohár do klubu. Na 4. místě se umístil LKS Tworkow s 9,5 body, na 5. místě ŠO TJ Velká Polom s 6,5 body, poslední 2 místa obsadila rezervní družstva Opavy a Dolního Benešova, kde hráli ti nejmenší a v konkurenci starších kamarádů měli těžké uhrát vůbec nějaké partie. Své šachovnice vyhráli Tomáš Kučera (1. šachovnice, 6/6), Eliška Vavřínková (2. šach., 5,5 ze 6, oba DB "A") a Julie Stříbná (3. šach., 5 ze 6, DB "B"). Turnaj byl bojovný, některé partie končily v těžkých časových tísních, kde rozhodovala každá maličkost, pevnější nervy a rychlejší ruka. Konečné výsledky všech družstev i s výsledky jednotlivců je možné nalézt na odkaze níže, do fotogalerie bylo nahráno 27 snímků v redukovaném rozlišení.

Výsledky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.