Rakús Pavel
vloženo: 23.12.2018
0x
271888x

V sobotu 22. prosince se v Pražském kongresovém centru konalo otevřené Mistroství České republiky v bleskovém šachu. Z našich řad se do Prahy vydali čtyři odvážlivci.Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií a hrál se švýcarským systémem na 15 kol. Velice silně nasazeného Openu se účastnilo rekordních 316 mužů. Turnaje žen se účastnilo 48 hráček. Mým osobním cílem bylo skončit alespoň v první stovce. Po prvních čtyřech kolech jsem si říkal že by to nemuselo být až tak těžké, když jsem měl tři body ze čtyř kol. Bohužel jsem v pátém kole zahodil jasnou výhru, což se bohužel v blesku stává a od té doby už to prostě nebylo ono. Snad na každého účastníka doléhala pomalu ale jistě únava. Patnáct kol je opravdu dost i na bleskový šach. Já jsem nakonec uhrál 8 bodů, což je takový průměr a skončil na celkovém 131. místě. Ačkoliv jsem připsal necelých 90 elo bodů, nejsem úplně spokojen. Dále se na 163. místě umístil Tomáš Kučera, který získal 7,5 bodů a připsal moc pěkných 123 bodíků do ela. Tom hrál moc dobře a osobně jsem mu věřil ještě na trochu víc. Celkové místo 219. patřilo Rudolfu Krieblovi se 6,5 body a 29 body do ela. Podle jeho slov to mohlo být víc. Poměrně vydařený turnaj zažil i David Kampík, který uhrál 5 bodů a do ela si připsal 62 bodíků. Samotný turnaj byl až na pár drobností pořadatelsky vydařený. Problémy bych viděl jenom v tom, že na oběd zbylo pouze dvacet minut a hlavně jsem neuměl najít schody (pouze výtahy), ale nebyl jsem určitě sám. Na další ročník se rád zase vypravím a kvalita bude jen stoupat.

Výsledky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.