MČR v bleskovém šachu s naší účastí
Krátkou reportáž z MČR v bleskovém šachu 2018 připravil Pavel Gemsa.
Rakús Pavel
vloženo: 23.12.2018
0x
460x

V sobotu 22. prosince se v Pražském kongresovém centru konalo otevřené Mistroství České republiky v bleskovém šachu. Z našich řad se do Prahy vydali čtyři odvážlivci.Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií a hrál se švýcarským systémem na 15 kol. Velice silně nasazeného Openu se účastnilo rekordních 316 mužů. Turnaje žen se účastnilo 48 hráček. Mým osobním cílem bylo skončit alespoň v první stovce. Po prvních čtyřech kolech jsem si říkal že by to nemuselo být až tak těžké, když jsem měl tři body ze čtyř kol. Bohužel jsem v pátém kole zahodil jasnou výhru, což se bohužel v blesku stává a od té doby už to prostě nebylo ono. Snad na každého účastníka doléhala pomalu ale jistě únava. Patnáct kol je opravdu dost i na bleskový šach. Já jsem nakonec uhrál 8 bodů, což je takový průměr a skončil na celkovém 131. místě. Ačkoliv jsem připsal necelých 90 elo bodů, nejsem úplně spokojen. Dále se na 163. místě umístil Tomáš Kučera, který získal 7,5 bodů a připsal moc pěkných 123 bodíků do ela. Tom hrál moc dobře a osobně jsem mu věřil ještě na trochu víc. Celkové místo 219. patřilo Rudolfu Krieblovi se 6,5 body a 29 body do ela. Podle jeho slov to mohlo být víc. Poměrně vydařený turnaj zažil i David Kampík, který uhrál 5 bodů a do ela si připsal 62 bodíků. Samotný turnaj byl až na pár drobností pořadatelsky vydařený. Problémy bych viděl jenom v tom, že na oběd zbylo pouze dvacet minut a hlavně jsem neuměl najít schody (pouze výtahy), ale nebyl jsem určitě sám. Na další ročník se rád zase vypravím a kvalita bude jen stoupat.

Výsledky:
http://chess-results.com/tnr399532.aspx?lan=5&art=1&rd=15

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
5. turnaj GP KP mládeže
ZRUŠENO!
Akce
Akce
"A" postupuje do 2. ligy!
Po velmi úspěšném 10. a 11. kole a výhrách 6-2 a 6,5-1,5 nad Šenovem "B" a Orlovou "C" postupuje áčko opět do 2. ligy ze 2. místa KP. Roli favorita v OP potvrdilo "C", které bez ztráty bodu soutěž vyhrálo. Postoupit může i "B", pokud zvládne závěrečné dvoukolo o víkendu 27.-28.6.
Kniha
Poslední vzkaz:
1.7.2020 v 18:10 (Tomáš Vavřínek)
Celkový počet vzkazů: 6284
Menu
Družstva
Kontakt
prezident klubu:
Ing. Tomáš Vavřínek
pokladník klubu:
Ing. Tomáš Vitásek
sportovní manažer:
Lubomír Bělka
organizační manažer:
Mgr. Radim Krupa
vedení mládeže, web:
Ing. Pavel Rakús
člen výboru:
Ing. Maxmilián Slanina
člen výboru:
Rudolf Kriebel
správce klubovny:
Matouš Gemsa
Návštěvy
TOPlist