PF 2019
NEJSOU LIDI
Vavřínek Tomáš
vloženo: 24.12.2018
0x
455x

Loni v tomto vánočním čase jsem se zmínil a psal o až zběsilém tempu, ve kterém téměř denně běžíme napříč všemi našimi běžnými povinnostmi. V této věci se z mého pohledu za rok téměř nic nezměnilo, spíše naopak. Ekonomická bublina na pracovním trhu doposud nepraskla (bohužel), a tak jsme denně svědky nenormálního stavu, kdy pro kvalifikovanou práci nejsou k dispozici kvalifikovaní pracovníci. Časté pořekadlo „nejsou lidi“ je dnes každodenní realitou. A často mám pocit, že se tento stav přenáší i do naší záliby, tedy šachu. Byť z ekonomického hlediska je pro nás v podobě různých dotací dnešní doba příznivá, přibývá klubů, které mají vnitřní organizační problémy, protože ubývá nadšenců, kteří jsou ochotni obětovat svůj volný čas. Spoustu klubů drží nad vodou „staří pardálové“ a náhrada v podobě mladších nástupců velmi často není. Prostě NEJSOU LIDI. Jsme svědky stavu, že se na jedné straně oficiálně zvětšuje členská základna šachového svazu (podle mě velmi často uměle registrací mnoha nových dětí, ze kterých ale brzy spousta přestane hrát), na druhé straně ubývá počet družstev, která hrají pravidelné soutěže. Rovněž my jsme byli po loňských sestupech a všeobecně upadajícímu zájmu zahrát si v neděli šachy, nuceni jedno družstvo zrušit. Jsem ale rád, že i přesto pořád patříme k relativně silným klubům a daří se nám držet historicky dlouhou šachovou tradici šachu v Dolním Benešově. Pořád jsme nejúspěšnější složkou v rámci naší Tělovýchovné jednoty. Jsem velmi rád, že se nám letos podařilo rozběhnout nové kroužky dětí a věřím, že z nich vzejdou nějací nástupci minulých úspěšných mládežnických generací, noví mistři republiky, nebo třeba stejně jako letos Tadeáš Kriebel například i akademičtí mistři světa. Současný výbor se snaží být hodně aktivní v práci s dětmi, tak jen chci věřit, že za rok snad nebudeme muset konstatovat, že už vůbec nejsou lidi. Do roku 2019 přeji všem našim členům i hostujícím hráčům, aby je neopouštěla (nebo aby se jim vrátila) chuť přijít si mezi nás zahrát šachy a „pokecat“ s kamarády. Přeji si i Vám, abyste se všichni v našem šachovém kolektivu vždy cítili dobře a měli pocit přátelské atmosféry, abyste vždy alespoň na chvíli mohli zapomenout na každodenní povinnosti, stres a starosti. Všem našim členům i příznivcům přeji především pevné zdraví, k tomu potřebnou dávku štěstí a na závěr jako vždy – bohyni Caissu na naší straně šachovnice! Krásné Vánoce, bohatého Ježíška a vše nejlepší v roce 2019 Vám přeje Tomáš Vavřínek.

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
5. turnaj GP KP mládeže
ZRUŠENO!
Akce
Akce
"A" postupuje do 2. ligy!
Po velmi úspěšném 10. a 11. kole a výhrách 6-2 a 6,5-1,5 nad Šenovem "B" a Orlovou "C" postupuje áčko opět do 2. ligy ze 2. místa KP. Roli favorita v OP potvrdilo "C", které bez ztráty bodu soutěž vyhrálo. Postoupit může i "B", pokud zvládne závěrečné dvoukolo o víkendu 27.-28.6.
Kniha
Poslední vzkaz:
1.7.2020 v 18:10 (Tomáš Vavřínek)
Celkový počet vzkazů: 6284
Menu
Družstva
Kontakt
prezident klubu:
Ing. Tomáš Vavřínek
pokladník klubu:
Ing. Tomáš Vitásek
sportovní manažer:
Lubomír Bělka
organizační manažer:
Mgr. Radim Krupa
vedení mládeže, web:
Ing. Pavel Rakús
člen výboru:
Ing. Maxmilián Slanina
člen výboru:
Rudolf Kriebel
správce klubovny:
Matouš Gemsa
Návštěvy
TOPlist