PF 2019
NEJSOU LIDI
Vavřínek Tomáš
vloženo: 24.12.2018
0x
369x

Loni v tomto vánočním čase jsem se zmínil a psal o až zběsilém tempu, ve kterém téměř denně běžíme napříč všemi našimi běžnými povinnostmi. V této věci se z mého pohledu za rok téměř nic nezměnilo, spíše naopak. Ekonomická bublina na pracovním trhu doposud nepraskla (bohužel), a tak jsme denně svědky nenormálního stavu, kdy pro kvalifikovanou práci nejsou k dispozici kvalifikovaní pracovníci. Časté pořekadlo „nejsou lidi“ je dnes každodenní realitou. A často mám pocit, že se tento stav přenáší i do naší záliby, tedy šachu. Byť z ekonomického hlediska je pro nás v podobě různých dotací dnešní doba příznivá, přibývá klubů, které mají vnitřní organizační problémy, protože ubývá nadšenců, kteří jsou ochotni obětovat svůj volný čas. Spoustu klubů drží nad vodou „staří pardálové“ a náhrada v podobě mladších nástupců velmi často není. Prostě NEJSOU LIDI. Jsme svědky stavu, že se na jedné straně oficiálně zvětšuje členská základna šachového svazu (podle mě velmi často uměle registrací mnoha nových dětí, ze kterých ale brzy spousta přestane hrát), na druhé straně ubývá počet družstev, která hrají pravidelné soutěže. Rovněž my jsme byli po loňských sestupech a všeobecně upadajícímu zájmu zahrát si v neděli šachy, nuceni jedno družstvo zrušit. Jsem ale rád, že i přesto pořád patříme k relativně silným klubům a daří se nám držet historicky dlouhou šachovou tradici šachu v Dolním Benešově. Pořád jsme nejúspěšnější složkou v rámci naší Tělovýchovné jednoty. Jsem velmi rád, že se nám letos podařilo rozběhnout nové kroužky dětí a věřím, že z nich vzejdou nějací nástupci minulých úspěšných mládežnických generací, noví mistři republiky, nebo třeba stejně jako letos Tadeáš Kriebel například i akademičtí mistři světa. Současný výbor se snaží být hodně aktivní v práci s dětmi, tak jen chci věřit, že za rok snad nebudeme muset konstatovat, že už vůbec nejsou lidi. Do roku 2019 přeji všem našim členům i hostujícím hráčům, aby je neopouštěla (nebo aby se jim vrátila) chuť přijít si mezi nás zahrát šachy a „pokecat“ s kamarády. Přeji si i Vám, abyste se všichni v našem šachovém kolektivu vždy cítili dobře a měli pocit přátelské atmosféry, abyste vždy alespoň na chvíli mohli zapomenout na každodenní povinnosti, stres a starosti. Všem našim členům i příznivcům přeji především pevné zdraví, k tomu potřebnou dávku štěstí a na závěr jako vždy – bohyni Caissu na naší straně šachovnice! Krásné Vánoce, bohatého Ježíška a vše nejlepší v roce 2019 Vám přeje Tomáš Vavřínek.

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
21.9.2019

33. ročník Memoriálu K. Osmančíka

ŠK TJ Dolní Benešov pořádá v sobotu 21.9.2019 již 33.ročník mezinárodního rapid turnaje - MEMORIÁL KARLA OSMANČÍKA.
Akce
Sezona 2018/2019 ukončena
Volební valnou hromadou byla 18.5. ukončena sezona 2018/19. Prezidentem ŠK byl na další 3 roky zvolen opět Tomáš Vavřínek, výbor doznal celkově dvou změn a bude nyní zasedat ve složení: Lubomír Bělka, Rudolf Kriebel, Radim Krupa, Pavel Rakús, Maxmilián Slanina a Tomáš Vitásek, přičemž ho povede prezident klubu.
Kniha
Poslední vzkaz:
18.8.2019 v 21:46 (admin)
Celkový počet vzkazů: 6186