Lednové turnaje mládeže
Začátek roku 2019 je na šachové turnaje mládeže poměrně pestrý, některé již proběhly, některé nás čekají, připravil jsem krátký souhrn.
Rakús Pavel
vloženo: 16.1.2019
0x
271889x

První víkend roku 2019 si dopřáli mladí šachisté ještě volno, nicméně hned další víkend pokračovala série Grand Prix krajského přeboru mládeže do 18 let 3. turnajem v Ostravě. Do krajského města se vypravilo celkem 8 dětí a doprovod, zajišťující dopravu tam a zpět. V nejmladší kategorii do 10 let hrál Oliver Kusyn. Jako 26. nasazený hráč uhrál ze 7 kole standardní 4 body a skončil v konkurenci 72 hráčů na 33. místě. V U12 barvy našeho klubu hájili Ondřej Bitta a Julie Stříbná. Ondra skončil na svém nasazení za 3,5 bodu a Julii stačily 4 body na 17. místo (4. mezi dívkami). V kategorii do 14 let hrál Ondřej Křefký, který uhrál 3 body a 24. místo (20. na startu). Nejpočetnější zastoupení jsme pak měli v turnaji do 18 let, kde bojovali hned 4 hráči - Tereza Gemsová, Tomáš Kučera, Kateřina Anna Janošová a Jakub Křefký. Nikdo z nich ale na nadprůměrný výsledek nedosáhl, všichni skončili pod svým nasazením, nejlépe Tomáš na 10. místě se 4 body, následován 14. Terezou se 3,5 body, 18. Katkou se 3 body a 26. Kubou se 2 body, když celkově hrálo 29 hráčů a hráček. Další turnaj následoval v úterý 15.1., když si úspěšné družstvo ZŠ Dolní Benešov, vítěz OP školního přeboru v kategorii 1.-5. třída, vyjelo na zkušenou do Orlové. A byl to výjezd opravdu na zkušenou. V konkurenci 10 družstev bohužel připadlo poslední místo právě na kluky z Dolního Benešova, i když jen těsně. Soupeři byli prostě lepší. Za družstvo v 7 kolech nastoupili Šimon Holletschek (0b), Ondřej Bitta (1,5b), Tadeáš Zbytovský (2b) a Oliver Dihel (3b). Ochotným řidičem a dozorem byl pan Bitta Jan. Kromě těchto dvou již odehraných turnajů nás ještě další dva v následujících týdnech čekají. V sobotu 19. ledna změří síly ti nejmladší, začínající děti z kroužků z Dolního Benešova, Bohuslavic a Hlučína. Následující sobotu 26. ledna pak přijde na řadu otevřený okresní přebor 3členných družstev, kde opět očekáváme velký boj mezi družstvy Dolního Benešova, Opavou, Velkou Polomí a Bolaticemi. Propozice v kalendáři akcí.

Výsledky:

Webové stránky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.