Finále GP KP mládeže v Dolním Benešově
Celkem 12 hráčů našeho šachového klubu odehrálo poslední turnaje série krajských přeborů v rapid šachu mládeže do 18 let. A byly z toho nakonec i nějaké poháry a medaile
Rakús Pavel
vloženo: 10.4.2019
0x
272057x

V sobotu 6.4. uspořádal šachový klub TJ Dolní Benešov ve spolupráci s kulturním domem Dolní Benešov závěrečný 5. turnaj Grand Prix krajského přeboru mládeže v kategoriích do 10, 12, 14 a 18 let. Turnaj, jehož se zúčastnilo 128 mladých šachistek a šachistů, se hrál na 7 kol, tempem 15 minut + 5s za tah pro každého hráče. Plánovaný start byl v 9:00, nicméně neomluvený pozdní příchod 4 hráčů z Mořkova, který jsme v rámci naší dobré vůle řešili přelosováním, byl hned vzápětí umocněn přihlášením těchto hráčů do špatných kategorií, což způsobilo nové losování a další zdržení. Dále již turnaj probíhal beze sporů a v pohodové atmosféře. Původně nevlídné počasí se během dopoledne umoudřilo, což nám dovolilo postavit zahradní šachy, aby se nakonec opět zatáhlo a začalo pršet, takže ideální sobota na šachy. V těch se dařilo tradičně zástupcům klubů z Frýdku-Místku, ale neztratily se ani jiné šachové školy kraje. V kategorii chlapů do 8 let zvítězil Adam Bulawa ze SK Slavia Orlová, celkově 6., se ziskem 5 bodů, ve stejné kategorii dívek pak Veronika Vančáková z BŠŠ se 4 body. Tato kategorie byla vyhlášena v rámci turnaje do 10 let, který mezi chlapci ovládl Antonín Zemek z Intechessu s 6,5 body, mezi dívkami zvítězila celkově druhá Barbora Mičová z BŠŠ se 6 body. Z domácích mladých nadějí se nejvíce prosadil Oliver Kusyn, jemuž 4 body stačily na 17. místo. Ostatní hráči se šachy tento rok teprve začínají, takže Matyáš Plaček hrál 2,5 bodu, Matěj Ondera 2 body a Antonín Bůžek taktéž 2 body. Určitě to ale byla dobrá zkušenost s takto velkým turnajem. Kategorie do 10 let byla nejpočetnější, hrálo zde 46 dětí. Kategorii do 12 let, v níž startovalo 43 šachistů, dokonce ovládla dívka - Denisa Bartečková (BŠŠ) se 6,5 body za sebou nechala i vítěze mezi chlapci a prvního nasazeného Matěje Jašša z Lokomotivy Krnov, který uhrál o půl bodu méně. Z našeho klubu se 4 body podařilo uhrát 15. Julii Stříbné a 17. Ondřeji Bittovi, kteří již zkušenosti s KP mají. Nováčci z kroužků v DB a Hlučíně Adam Zicháček, Filip Osmančík a Václav Lankočí, uhráli 3, resp. 2,5 a 2 body. V kategorii do 14 let stačilo mezi hochy na vítězství 6 bodů, které mezi 22 hráčkami a hráči jako jediný uhrál Vladislav Blahut z BŠŠ, nejlepší dívkou se stala celkově čtvrtá Kateřina Fárková ze stejného klubu se 4,5 body po 7 kolech. V nejstarší skupině do 18 let zvítězil mezi chlapci na pomocné hodnocení velký favorit a první nasazený Marek Miča (BŠŠ) se 6,5 body, druhý skončil domácí Tomáš Kučera. Mezi dívkami se pak radovala domácí Kateřina Anna Janošová, celkově 6. při zisku 4 bodů, na druhém místě skončila také naše hráčka, Tereza Gemsová. Startovalo dohromady 17 mládežníků. Po skončení turnaje následovalo vyhodnocení jednotlivých kategorií za tento 5. turnaj a také vyhodnocení a předání pohárů a medailí těm nejlepším za celkové umístění v seriálu Grand Prix. Kromě ředitele turnaje Mgr. Radima Krupy předával ceny zástupce MKŠS Ing. Karel Záleský a také pozvaný host, akademický mistr světa v šachu, IM Tadeáš Kriebel. Mimo prostorného sálu bylo hráčům (a především doprovodu) k dispozici také přísálí s barem, kde bylo možno se po celou dobu turnaje občerstvovat. Jako bonus byli nakonec ze sjednocené seřazené startovní listiny vylosování tři šťastlivci, kteří si domů odnesli krásné šachové dorty z produkce jednoho ze sponzorů turnaje, Cukrářství Pudová. Kompletní výsledky turnaje naleznete na serveru Chess-Results.

Výsledky:

Webové stránky:

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
Přihlašování na MKO
Bylo spuštěno přihlašování na 36. ročník Memoriálu Karla Osmančíka. Přihlásit se můžete přes webový formulář, po kliknutí na odkaz "stránka turnaje" a výběru turnaje - OPEN nebo turnaj mládeže.