V extraligovém kotli
Velikonoční víkend patřil ve Frýdku Místku šachům.
Kriebel Rudolf
vloženo: 22.4.2019
0x
483x

A to nejen klasickým turnajům TŠN a OPEN,letos k tomu frýdečáci přidali i finálové trojkolo extraligy družstev 2018-2019. A my, Blažena a Rudolf byli u posledních dvou kol u toho. V sobotu ještě nakoukl Marek Weczerek se synkem.Je jasné, že prioritou byla sledovačka hostujícího člena v ŠK TJ DB IM Kriebla, hájícího barvy 1.NB (to pro neznalé). Jak to dopadlo již všichni jistě dobře vědí. Ale co zákulisí? Nejprve radostná informace: za to, že jsme v KP v posledním kole řízli Bruntál sám od sebe p. Káňa slíbil poslat láhev dobré kořalky. Trojkolo se hrálo kousek od Národního domu, kde se hrál TŠN a Pobeskydí. Ale tam jsme nepáchli, neboť letos po dlouhých létech si dal volno pan Kozák a sluneční dny trávil nejspíše se svou paní na zahrádce výsadbou ředkviček. Aula. Na škole jsme hledali aulu, kde se měla extraliga hrát. No, připadalo mě to jako tělocvična se sníženým stropem. Co mě vrazilo do očisek nejdříve bylo to, že na stolech nebyly u hrajících vizitky. Ani já skoro znalý jsem občas netušil, kdo je kdo...Pokud jste neměli mobil, nebylo kde získat informaci o utkáních, jak se vyvíjí. Přitom pod stropem visel projektor a plátno na zdi před ním. Perlou ovšem byly stoly, na kterých se hrálo. Školní lavice široké přesně na šachovnici, uprostřed přepážka. Hráči se kroutili jak jen mohli, opírali se o šachovnici, čímž rozhoupávali stoly jako u nás v klubovně. Další peckou byly vstupní dveře, které měly ze strany chodby kouli. A tak se občas stalo, že se hráči nemohli po čúrání k partiím vůbec dostat, protože se dveře zabouchly.... Kabinky na WC nešly zamykat, takže v jedné ruce jste drželi dveře a ve druhé kalhoty...Co jsme museli pochválit, tak to bylo kafe a ceny jako u nás na Osmančíkovi. K jídlu pro diváky ovšem nic. Bufet slabota. Katastrofou bylo samotné vyhodnocení. Už tři stříbrné poháry, jiné pouze výškou a textem na podstavci se mi vůbec nelíbily. Nebylo hezké ani to, že družstva prchla a zůstali jen medailoví. To by si měl svaz udělat v tom pořádek. Vítězové šli pro medaili jenom v šesti hráčích (vloni ve dvou), jediní 1NB byli kompletní. Vyhlašovatelé nepoužili mikrofon (repráky byly), což znamenalo, že slyšeli jenom ti vepředu a to ještě velmi omezeně díky odpočatému GM Plátovi, který poslední partii ukončil po osmi tazích a od 10:30 se jal mohutně slavit a pak si na schodech schrupnul.... a po probuzení se jal vyzpěvovat popěvky, jenž používají fandové fotbalu a hokeje.Do TV to asi nedají.....Také mě požádal redaktor ČT o rozhovor. Měl jsem se vyjádřit jako kapitán vítězného družstva k uplynulému ročníku. Už mi drželi mikrofon před ústy, světla svítila, ale celou tu parádu zatrhla B1, která vůbec, ale vůbec nerozumí srandě a nabonzovala, že nejsem žádný kapitán... Ale jinak celkem povedený víkend...PS: na případné komentáře ohledně pravopisných chyb reagovat nebudu, nečetl jsem to po sobě a ani již číst nebudu. Ale co píšu je stoprocentní pravda. Napadlo mne, že bychom finále v DB také dali dohromady....

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
5. turnaj GP KP mládeže
ZRUŠENO!
Akce
Akce
"A" postupuje do 2. ligy!
Po velmi úspěšném 10. a 11. kole a výhrách 6-2 a 6,5-1,5 nad Šenovem "B" a Orlovou "C" postupuje áčko opět do 2. ligy ze 2. místa KP. Roli favorita v OP potvrdilo "C", které bez ztráty bodu soutěž vyhrálo. Postoupit může i "B", pokud zvládne závěrečné dvoukolo o víkendu 27.-28.6.
Kniha
Poslední vzkaz:
30.7.2020 v 21:31 (STK)
Celkový počet vzkazů: 6287
Menu
Družstva
Kontakt
prezident klubu:
Ing. Tomáš Vavřínek
pokladník klubu:
Ing. Tomáš Vitásek
sportovní manažer:
Lubomír Bělka
organizační manažer:
Mgr. Radim Krupa
vedení mládeže, web:
Ing. Pavel Rakús
člen výboru:
Ing. Maxmilián Slanina
člen výboru:
Rudolf Kriebel
správce klubovny:
Matouš Gemsa
Návštěvy
TOPlist