Junioři 2019 bez úspěchu
V termínu od 9. do 16. listopadu se ve Špindlerově Mlýně uskutečnilo polofinále MČR juniorů za účasti Elišky Vavřínkové, Terky Gemsové, mně (Tomáš Kučera) a hostující Aničky Vavřínkové.
Rakús Pavel
vloženo: 17.11.2019
0x
2525x

Eliška hrála po dvou kolech s plným počtem bodů na 1. stole s Olgou Dvořákovou. Soupeřka jí přehrála v zahájení, a tak se propadla na 4. stůl, kde remizovala s 2. nasazenou Kristýnou Laurincovou. Stejný výsledek měla partie s Annou Lhotskou, poté co Eliška přehlídla přechod do vyhrané koncovky s kvalitou víc. Následující den sehrála partii s Kristýnou Otrubovou. Eliška zde získala kvalitu, ale soupeřka získala kompenzaci v podobě silného jezdce, který rozhodl o výsledku partie. Z posledních tří kol vytěžila 1 bod, a tak se se 4 body umístila na 18. místě. Terce se turnaj vyloženě nepovedl, porazila pouze Aničku, a tak se s 1 výhrou umístila na 28. místě. Aničce nevyšel začátek turnaje. Zlom přišel v páté partii s Nikol Gregůrkovou. Hrála se dračí sicilka a bílá soupeřka nedokázala dotáhnout útok až do matového konce. Remis. Následovali 2 výhry. Další bod mohla získat hned partii poté, bohužel neviděla rozhodující manévr střelcem, a proto pouze remíza. Nakonec tedy 3 body a 26. místo. Moje výkony za šachovnicí se podobali tamějšímu počasí. Jeden den slunečno, jeden den vyloženě pod psa a zbytek zamlžený. První partii jsem prohrál s Jakubem Kůsou. V zahájení mě překvapil pro mě neznámým tahem, a tak jsem byl, po 27 tazích s králem v centru, nucen rezignovat. Následovaly 2 remízy, které mi napověděly že je něco špatně. Tuhle hypotézu potvrdila první partie úterního dvojkola, kdy jsem podcenil schopnosti soupeře a stejně jako Eliška získal kvalitu a soupeř kompenzaci v podobě koně, jenž partii rozhodoval. Jelikož jsem skončil relativně brzo, stihl jsem si udělat menší terapii v podobě výšlapu na Výrovku (chata v polovině cesty na Sněžku), která se ukázala jako účinná, protože další partie skončila mojí první výhrou v turnaji, bohužel i poslední. Turnaj jsem zakončil sérií 4 remíz, a tak se umístil se 4 body na 56. místě. Největší překvapení turnaje bylo 5. místo devítiletého Václava Fiňka, který se tímto kvalifikoval do uzavřeného turnaje MČR Juniorů. Abych to shrnul. Po šachové stránce hodnotím turnaj jako neúspěch, ještě je na čem pracovat. Po nešachové stránce jsem si týden neskutečně užil, poznal spoustu nových lidí a okusil krásu Krkonošského prostředí. Rád se tam za rok vrátím, tentokráte ale v lepší formě.

Výsledky:
http://chess-results.com/tnr485893.aspx?lan=5&art=1&rd=9

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
Turnaj
...
Akce
Akce
1. trénink online
První pokusný on-line trénink se uskuteční ve čtvrtek 4.2. od 16:00. V případě zájmu bude pak on-line prezentace přes platformu MS Teams pokračovat i v dalších týdnech.
Kniha
Poslední vzkaz:
23.2.2021 v 17:06 (STK)
Celkový počet vzkazů: 6342
Menu
Družstva
Kontakt
prezident klubu:
Ing. Tomáš Vavřínek
pokladník klubu:
Ing. Tomáš Vitásek
sportovní manažer:
Lubomír Bělka
organizační manažer:
Mgr. Radim Krupa
vedení mládeže, web:
Ing. Pavel Rakús
člen výboru:
Ing. Maxmilián Slanina
člen výboru:
Rudolf Kriebel
správce klubovny:
Matouš Gemsa
Návštěvy
TOPlist