Soutěže družstev mohou být dohrány
Šachový svaz ČR zveřejnil podmínky, za kterých mohou být dohrány soutěže družstev
Vavřínek Tomáš
vloženo: 15.5.2020
1x
6013x

Pro všechny členy ŠSČR je určitě dobrou zprávou, že šachové soutěže družstev v aktuálním ročníku 2019/2020 mohou být díky příznivější epidemiologické situaci v České republice a rychlejšímu uvolňování bezpečnostních opatření dohrány. Pro soutěže řízené ŠSČR platí termíny ohlášené už dříve, tedy pro 1. ligu 13.–14. června 2020, pro 2. ligu 27.–28. června 2020 a pro soutěže mládeže 19.–21. června 2020. VV ŠSČR je průběžně v kontaktu s relevantními autoritami a na možnost dohrání šachových soutěží družstev v této sezóně se informoval u státních orgánů. Podmínky, za kterých lze hrát, jsou následující: 1) Hráči a rozhodčí během zápasu nemusí nosit roušky. Pro hráče a pro rozhodčí také neplatí vzájemný rozestup 2 metrů, může být menší. 2) Diváci, realizační tým (trenéři, rodiče), případně další účastníci musí dodržovat od hráčů odstup alespoň 2 metrů. Maximální počet lidí na sportovišti v jednom okamžiku je 100 osob. Je nutno si uvědomit, že hráč je po skončení své partie považován za diváka. 3) Pomůcky ke hře (šachovnice, figury, hodiny, stoly) budou po zápase dezinfikovány. Výše uvedená pravidla jsou závazná pro všechny červnové dohrávky. Pokud by se situace ohledně epidemie změnila, ať už k lepšímu, nebo k horšímu, budeme vás samozřejmě informovat. S přáním všeho dobrého, Martin Petr, předseda ŠSČR

Komentáře (1):
Nejste přihlášen. Nemůžete vkládat komentáře. Přihlašte se v pravém horním rohu stránky, nebo si vytvořte nový účet zde.
R1 napsal 20.5.2020 v 11:50:
SK MKŠS aniž by konzultovala s jednotlivými kluby (nevím o tom) dala termíny k dohrání soutěží. Je to takový kočkopes. Už to chci vidět, jak bude rozhodčí postupovat v okrese, aby byly navržené zásady dodrženy. Jak dohraný hráč vypadne z místnosti (když hraje, je čistý, když dohraje je nečistý...). Obyčejný alibismus. Buď jsem zdravý, nebo jsem nemocný = buď zcela volně, nebo nic. Podle Marase vir doskočí až 6m i přes regály v sámošce. Je třeba alespoň 10 minut kontaktu k nakažení. Mistráky bych dal proto na 3+2, to se stíhá....
Turnaj
...
Akce
25.9.2021

35. ročník MKO

ŠK TJ Dolní Benešov pořádá v sobotu 25. září již 35. ročník Memoriálu Karla Osmančíka, krajský přebor v rapid šachu jednotlivců a seniorů, okresní přebor v rapid šachu. Hraje se 9 kol, tempem 2 x 12 minut + 3s za tah pro hráče. Cenový fond 12.000 Kč + věcné ceny. Více informací v propozicích.
Akce
35. ročník MKO
Tradiční rapid turnaj proběhne v sobotu 25. září. Přihlášky, propozice, cenový fond a další naleznete na stránkách turnaje, odkaz je umístění výše.
Kniha
Poslední vzkaz:
17.9.2021 v 18:21 (STK)
Celkový počet vzkazů: 6360
Menu
Družstva
Kontakt
prezident klubu:
Ing. Tomáš Vavřínek
pokladník klubu:
Ing. Tomáš Vitásek
sportovní manažer:
Lubomír Bělka
organizační manažer:
Mgr. Radim Krupa
vedení mládeže, web:
Ing. Pavel Rakús
člen výboru:
Ing. Maxmilián Slanina
člen výboru:
Rudolf Kriebel
správce klubovny:
Matouš Gemsa
Návštěvy
TOPlist